Rotary’nin başarı ve meslek ödülleri sahiplerini buldu

Metin Ünal, Belediyespor Hentbol Takımı, Torna Ustası Dursun Horazcı bu yılın ödüllerine layık görülen isim ve kuruluşlar oldu.

Kastamonu Rotary Kulübü tarafından geleneksel hale getirilerek her yıl verilen Başarı ve Meslek Ödülleri sahiplerini buldu.

Alanında üstün başarı gösteren kişi ve/ya kurumlara verilen Başarı ve Meslek Ödülleri Kastamonu’nun ekonomik, sosyal, kültürel, çevresel ve politik yaşamında iz bırakan, uzun yıllardır mesleğini büyük bir bağlılık ile sürdürerek topluma hizmet etmenin yanı sıra örnek kişiliği ile rol model olan kişilere veriliyor.

Kastamonu Rotary Kulübü 2017-2018 Dönem Başkanı Y. Harita Mühendisi Feza Tiryaki ve eşi Elvan’ın ev sahipliğinde Cumartesi gecesi Amorium Wooden & StoneHouse Panorama Restoran’da yapılan ödül töreni her yönüyle görkemli geçti. Kastamonu Rotary Kulübü’nün geçmiş başkanları ve eşlerinin yanı sıra tüm üyelerin büyük bir ilgi gösterdiği geceye ödüle hak kazanan konuklar da katıldı.

Tiryaki, 200′den fazla ülkede faaliyet gösteren ve 1 milyon 200 binden fazla üyesi ile dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olan Rotary’nin 2017-2018 Yılı için belirlemiş olduğu “Rotary Fark Yaratır” temasını vurgulayarak toplantıyı açtı. Dönem Başkanı Tiryaki Kastamonu Rotary Kulübü olarak başarıyı ödüllendirerek Kastamonu Sosyal Yaşamı’nda farkın yanı sıra farkındalık yaratmayı amaçladıklarını vurguladı. Tiryaki Kastamonu Rotary Kulübü olarak 2017-2018 Başarı ve Meslek Ödülleri’ni titiz bir süreç sonunda belirlediklerini vurguladı. Birbirinden değerli kişi ve kurumlar arasından Kastamonu Belediyespor Kadın Hentbol Kulübü ve iş insanı Metin Ünal’ın başarı ödüllerine, 50 yıldan günümüze mesleğini sürdüren Torna Ustası Dursun Horazcı’nın ise Meslek Ödülü’ne layık görüldüğünü ifade eden Tiryaki, Kastamonu Rotary Kulübü’nün Kastamonu’ya değer katanları izlemeye devam edeceklerini ifade etti.

Tiryaki’nin açılış konuşmasının ardından GD Guvernör Yardımcısı ve GDB Evren Karaahmet kürsüye geldi. Karaahmet 8 Mart Kadınlar Günü’nü henüz idrak ettiğimiz bu günlerde Kastamonu Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’nın 2016-2017 Türkiye Kadınlar Süper Ligi Şampiyonu olmasının olağanüstü bir başarı olduğunu vurguladı. Anlatımını lirik tadında ustaca bir üslupla yapan Karaahmet töreni izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Kastamonu Belediyespor Hentbol Kulübü’nün ödülünü vermek üzere Kulüp Başkanı Hüdaver Eski’yi ve ödüllerini almak üzere Kulüp Antrenörü Hakan Ünal ve kaptan Serpil İskenderoğlu’nu sahneye davet eden Karaahmet sözü Kulüp Başkanı Eski’ye devretti. Eski, Kastamonu Belediyespor Kadın Hentbol Kulübü’nün henüz dört yıl önce kurulduğunu vurguladı. Bu kadar kısa bir sürede dev bütçeli metropol kulüplerinin arasından sıyrılarak üçüncü yıllarında ulaşmış oldukları başarının sözcüklerle anlatılamayacak kadar büyük olduğunu ifade eden Eski, ayrıca geçen yıl Avrupa Kadınlar Hentbol Kupası (European Hentball Federation Cup- Women’s EHF Cup)’nda yarı final oynadıklarını, bu yıl hedeflerinin ise final maçını da kazanarak Türkiye’ye Avrupa Şampiyonluğu’nu hediye etmek olduğunu söyledi.

Eski’nin ardından Tiryaki Başarı Ödülü’nü Kadın Hentbol Takımı’mızla paylaşan iş insanı Metin Ünal ve eşi Nuriye hanımı sahneye davet etti. Alkışlar arasında kürsüye çıkan Ünal, Kastamonu’dan Rolls Royce gibi bir dünya otomotiv devinin küresel tedarikçisi çıkacağını kimsenin bırakın başarmak, hayal bile edemediği bir zamanda bunu başardıklarını söyledi. Ünal ayrıca Kastamonu’da var olan iş ve yatırım fırsatlarını esprili bir üslupla anlattı. Ödülünü eşi ile birlikte alan Ünal herkese içten teşekkürlerini sundu.

Gecede ödül alan bir diğer seçkin konuk Dursun Horazcı idi. 1970’den günümüze torna ve tesviye işleri ile iç içe olduğunu anlatan Horazcı, özellikle çiftçinin durmuş, bozulmuş iş makinelerine yeniden hayat vererek üretim çarklarının dönmesine katkı sağladıklarını söyledi. Yaz-kış, güneş-tipi dinlemeden halka sunmuş oldukları hizmetin görülerek ödüle layık bulunmasını anlatılamayacak bir mutluluk ile karşıladığını ifade eden Horazcı ödülünü eşi Şükran ile birlikte aldı.

Cengiz MUHZİROĞLU