Rotayı Banik Most belirleyecek

Kastamonu Belediyespor, Avrupa Hentbol Federasyonu A Grubu 3’üncü maçında Atatürk Spor Salonu’nda DHK Banik Most takımını konuk edecek. Yarın saat 15.00’da başlayacak olan karşılaşmada iki takım da gruptaki ilk galibiyetini almak için mücadele verecek.

Temsilcimiz Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, gruptaki ilk maçında Atatürk Spor Salonu’nda Macar temsilcisi DVSC Schaeffler’e ikinci maçında ise deplasmanda Alman temsilcisi Thüringer’e mağlup olan Belediyespor; Çekya ekibi DHK Banik Most karşısında ilk galibiyeti almayı hedefliyor.

DHK Banik Most da gruptaki ilk 2 maçında galibiyetle tanışmadı. İlk maçında kendi evinde Thüringer’e 27-35 mağlup olan Banik Most, ikinci maçında ise DVSC Schaeffler’e 36-29’luk skorla mağlup oldu. Most da ilk galibiyeti almak için Atatürk Spor Salonu’nda olacak.

Kastamonu Belediyespor Antrenörü Hakan Günal, maç öncesinde yaptığı açıklamada; “Şimdi Avrupa gruplarında üst üste iki tane Banik Most maçımız var. İlki bu cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda diğeri Çekya’da. Bu maçlar tamam mı devam mı maçları olacak. Bu iki maçı kazanarak, grupta kalan diğer iki maça konsantre olmamız gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.