Ruhi Hoca’ya son görev

Ani ölümü büyük üzüntü yaratan Ruhi Aşıkoğlu, Cumartesi günü düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

 

Ruhi Hoca cenaze

Ani ölümü büyük üzüntü yaratan şehrimizin saygın siması, emekli eğitimci, SHP eski İl Başkanı Ruhi Aşıkoğlu, cumartesi günü düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Ruhi Aşıkoğlu

Emeki öğretmen Reyhan Aşıkoğlu’nun eşi, Gürkan ve Ruhan Aşıkoğlu’nun babaları, emekli öğretmen Yılmaz Aşıkoğlu’nun kardeşi, Ediz Yamanoğlu ve Hale Aşıkoğlu’nun kayınpederi, Ahmet Tekeli’nin eniştesi, Tahir Balaban ve İsmail Tırpan’ın da iş ortağı olan Ruhi Aşıkoğlu’nun cenazesi cumartesi günü Kışla Caddesi, Bülbül Apartmanındaki evinden alınarak öğle namazı öncesinde İsmailbey Camii’ne getirildi. Burada öğle namazı sonrasında büyük katılımla birlikte kılınan cenaze namazının ardından Ahmet Dede’de bulunan aile mezarlığına defnedildi.

 

Cenaze törenine Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, 22. Dönem Milletvekili Mehmet Yıldırım, Küre eski Belediye Başkanı Ahmet Demirtaş, SFC Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gülamoğlu, Ankara Kastamonu Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Şen, İMO Başkanı Müjgan Alagöz, Gölköylüler Vakfı başkan ve üyeleri, partililer, öğretmenler, STK temsilcileri, BAVM çalışanlarının da aralarında olduğu çok sayıda yakını ve seveni katıldı.

Kastamonu’dan iz bırakarak ve örnek kişiliğiyle gönüllerde yer ederek aramızdan ayrılan Hocamıza rahmet; ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.

 

CM