Şadıbey Çiftliğinde binicilik heyecanı

Yaklaşık 10 yıldan beri konaklama ve restoran hizmetlerinin yanı sıra, atlı spor imkanı hizmeti de vermekte olan Şadıbey Çiftliği’nde, Türkiye Binicilik Federasyonu’nun onayı ile sistemli olarak düzenlenen binicilik lisans sınavı yapıldı.

Şadıbey Çiftliği’nde binicilik antrenörü Behzat Alkan’dan profesyonel anlamda ders alan genç biniciler, şunları söylediler:

“Böyle güzel bir ortamda Türkiye Binicilik Federasyonu onayı ile at terbiyesi ve engel atlama alanında ilk adımı atarak binicilik lisanslarını almış oldular. Lisanslarını alan binicilerimizin, bundan sonraki süreçte, binicilik müsabakalarına düzenli bir binicilik programı yaparak daha da başarılı olup ilerleyeceklerine gönülden inanıyoruz.

İlimizde binicilik sporu için ciddi anlamda potansiyel biniciler mevcut. Binicilik sporunun ilimizde yaygınlaşması ve tanıtılması bakımından, Şadıbey Çiftliği yönetiminin bu konuda gösterdikleri gönüllü destek ve gayretlerinin yanında, atlı spor biniciliği ve profesyonel binicilik kursları vererek destek olmaları da ilimiz adına sevindiricidir.

Daday Nafi ve Ümit Çeri atçılık ve Antrenörlük M.Y. Okulu kadrosuna, desteğini esirgemeyen öğretim görevlisi Ayhan Şanlı’ya ve gönüllü desteklerini esirgemeyip bu organizasyona ev sahipliği yapan Şadıbey Çiftliği yönetiminden Ahmet Esen ve Hilmi Can Esen beylere teşekkür ederiz.” CM