Sadık Yalçın’ı kaybettik

Cuma akşamı KOAH rahatsızlığının artması üzerine eve çağrılan sağlık ekibinin hastaneye kaldırılmasına gerek görmediği ancak gece yarısı kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybeden Sadık Yalçın, cumartesi günü düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Kastamonu amatör futboluna oyuncu, teknik adam ve yönetici olarak uzun yıllar hizmet veren; insan canlısı ve esprili kişiliği, sevgi dolu yüreğiyle gönüllerde yer eden Sadık Yalçın (67), aramızdan ayrıldı.

KOAH hastası olan ve ailesinin ifadesine göre, cuma akşamı sıkıntılarının artması üzerine eve çağrılan 112 ekibinin muayene edip hastaneye kaldırma gereği duymadığı Sadık Yalçın, gece yarısı geçirdiği kriz sonucu hayatını kaybetti. KOAH’a bağlı kalp yetmezliği sonucu aramızdan ayrıldığı belirlenen Yalçın’ın acı haberi büyük üzüntü yarattı.

Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü’nden emekli olan Yalçın, bu kurumun amatör kulübü Yapıspor’un başında olduğu yıllarda, daha sonra uzun yıllar Kastamonuspor forması giyecek olan ve henüz 17 yaşındayken Galatasaray’ın kamp kadrosunda da yer alan Cenk Sinanoğlu gibi bir yeteneği keşfedip yetiştiren isim olmuştu.

Cenazesi cumartesi günü düzenlenen ve ağırlıklı olarak futbol camiasından isimlerin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlanan Sadık Yalçın’a rahmet, eşi Yasemin Yalçın ile çocukları Banu ve Betül başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.