“Safları sıklaştırarak yarınlara taşıyacağız”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kastamonu programı kapsamında Ak Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında bir de konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, devam eden AK Parti kongre sürecine atıfta bulunarak: “Kastamonu’da kongrelerin büyük bir kısmı tamamlanmış. Bizim için en önemli tablo bu tablo. Bu tablo beraberlik ve kardeşlik tablosudur. Biz bu tabloyu, gücünü artırarak, gücüne güç katarak, saflarımızı sıklaştırarak inşallah yarınlara taşıyacağız” dedi.

Bakan, konuşmasında şunları söyledi: “Kastamonu, insanıyla, konumuyla ve tarihiyle bizler ve ülkemiz için müstesna yeri olan bir vilayetimiz. O yüzden Kastamonu’ya ve ilçelerine yönelik çalışmalarımız tıpkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de devam edecektir. Zaman zaman milletvekillerimizle, il başkanımızla, belediye başkanlarımızla, teşkilatımızla Ankara’da bir araya geliyoruz. Biliyorsunuz orada İl’in ihtiyaçları, İl’in yarınlarına yönelik talepleri noktasında çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları da ‘Bugün Günlerden Kastamonu’ diyerek, Kastamonu’ya gelip halkımızla, milletimizle, gençlerimizle kucaklaşarak açıklama istedik. Bugün de hamdolsun bu hayırlı günde buradayız, rabbimize şükrediyoruz. Tesisleşme, Sayın Cumhurbaşkanımızın en önem verdiği konulardan bir tanesi konumunda. Onun liderliğinde ülkemizin dört bir yanında spor noktasında olduğu gibi her alanda devasa bir tesisleşme var. Kastamonu’da bu çerçevede tesisleşme noktasında önde gelen illerimizden bir tanesi konumunda. Tabi tesisleşme işin bir tarafı, diğer taraftan da bu tesislerimizi insanlarımızla buluşturmak var. İnşallah bunu da başarabilirsek, bu yönde de başarılı sporcuları çok çok daha fazla yetiştiği, göğsümüzü kabartan yıldızların ortaya çıktığı günlere de inşallah en kısa zamanda birlikte kavuşacağız. Ben bu manada, Kastamonu ve ilçelerimiz için yeni tesislerimizin hayırlı olmasını diliyorum. Kastamonu’da kongrelerin büyük bir kısmı tamamlanmış. Bizim için en önemli tablo bu tablo. Bu tablo beraberlik ve kardeşlik tablosudur. Biz bu tabloyu hiçbir şekilde gücünü artırarak, gücüne güç katarak, saflarımızı sıklaştırarak inşallah yarınlara taşıyacağız. Bizim davamız yarınların davasıdır. Dolayısıyla bizlerin bu manadaki çabası hiçbir zaman tükenmeyecek. Yolumuza hangi engeller çıkarsa çıksın yarınlara yürüyeceğiz.”