Sağlık’tan 2,5 milyonluk tıbbı cihaz alımı

İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, Kastamonu Devlet Hastanesi ve ilçe hastaneleri için 2,5 milyon liralık tıbbı cihaz alımı ihalelerinin yapıldığını söyledi.
Kastamonu’nun bölgesinde sağlık altyapısıyla güçlü bir il olması için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Sadettin Yazı, açıklamasında şunlara değindi:
“Korona virüsüne göz açtırmamak için İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz sahada dur durak bilmeden canla başla hep birlikte çalışıyoruz. Virüse karşı verdiğimiz bu savaşı koruma tedbirlerine uyarak yine hep birlikte inşallah kazanacağız. Tabi virüse karşı verdiğimiz bu savaşın yanında insan sağlığı için ihtiyaç duyulan tıbbi cihaz alımlarını yaparak hastanelerimize kazandırıyoruz. Kazandırmayada devam ediyoruz. Yeni alınan tıbbi cihazlarla hastanelerimizi donatarak Kastamonu’da güçlü bir sağlık altyapısını da yapılan bu güzel hizmetlerle tesis etmiş oluyoruz. Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz çalışmalar ışığında sağlık altyapısını güçlü kılmak için Destek Hizmetleri Başkanlığımız hastanelerimizin ihtiyaç duyduğu tıbbi cihazlar talep listesini hazırladı. İl Sağlık Müdürlüğü olarak Sağlık Bakanlığımız’a ihtiyaç duyulan tıbbi cihaz listemizi bildirdik. Bakanlık nezdinde milletvekillerimiz de güçlü destek vererek yanımızda oldular. Bakanlık tıbbi cihaz taleplerimizin alımını ve ihalelerini ivedilikle onayladı. Bakanlığımız tarafından onaylanan ve alımları yapılan tıbbi cihazlarımızın Kastamonu sağlığına hayırlı olsun diyoruz. 2,5 milyon TL tutarında alımı yapılan yeni tıbbi cihazları listesini de ne var diye merak edileceğininde dolayıda alımları yapılan tıbbi cihazlarında isimlerini paylaşmak istiyorum. Yeni alımları yapılan tıbbi cihazlar listesinde ; 1 adet klinik ABR cihazı, 2 adet yüksek akım oksijen terapi sistemi, 1 adet Hidrojen Peroksit Cihazı, 1 adet plazma eritme cihazı, 3 adet diş üniti, 2 adet odyometri cihazı, 2 adet troks dranaj pompası, 10 adet nabilizatör cihazı, 1 adet AB mod oftalmik ulturasyon cihazı, 1 adet pediatrik ve yetişkin atiker oto refrakometre, 1 adet göz ameliyat mikroskopu, 10 adette hemodiyaliz cihazları alınarak milletimizin sağlık hizmetine sunmanın ziyadesiyle huzurunu yaşadığımızı ifade etmek isterim.”