“Saha dışında da baskı kuracak isimleri alacağız”

Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, transferde taraftarları heyecanlandıracak açıklamalarda bulundu.

Kadroya dahil edilen isimlerin kalitesinden ve takıma katacakları katkıdan en ufak bir şüphe duymadığını belirten Kulüp Başkanı Metehan Babaş, ligin üstünde 5 oyuncuyla görüşmelerin sürdüğünü, bu isimleri kadroya dahil etmeleri halinde hem saha içinde hem de saha dışında rakiplere baskı kuracak bir kadro oluşturmuş olacaklarını kaydetti.

Bu süreçte taraftarlardan sabırlı olmalarını isteyen Başkan Metehan Babaş, “2017-2018 Sezonunda iddialı bir kadro kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bilindiği gibi bu kapsamda transfer sezonunun başlaması ile birlikte beş oyuncuyu renklerimize bağladık. Ali Kuçik, Ozan Yıldız, Tayyib Kanarya, Murat Kalkan ve Çağrı Bülbül yeni sezonda takımımızın başarısı için mücadele edecek isimler arasında yer alacak. Transferlerimiz sürecek. Yapacağımız nokta transferlerle gücümüze güç katacağız” dedi.

Bütün amaçlarının taraftarlara seyir zevki yüksek, mücadeleci, pes etmeyen ve futbol kalitesi ile rakiplerine üstünlük kuran bir takım izlettirmek olduğunu söyleyen Metehan Babaş, “Anlaşma sağladığımız futbolcuların kalitesinden ve takıma katacaklarından en ufak bir şüphemiz yok. Alacağımız oyuncularda takımımızın gücüne güç katacak, rakiplerimize hem saha içi, hem de saha dışında baskı oluşturacak isimler olması için titiz bir çalışma yürütüyoruz. Taraftarımızdan sabırlı olmalarını ve bize güvenmelerini istiyoruz. Bu yıl ligin ikinci yarısında yakaladığımız çıkışı, gelecek sezonda devam ettirmek en büyük arzumuzdur. Her zaman altını çizerek söylediğim gibi Kastamonuspor 1966’nın amacı zirvedir. Yeni sezonda 2.Lig’de şampiyonluğa oynayacak bir takım kuracağız” ifadelerini kullandı.