Şampiyon bildiğimiz gibi

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Belediyespor, ligin ikinci haftasında Yenimahalle Spor Kulübü’nü konuk etti. Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma 42-29 Kastamonu Belediyespor’un üstünlüğüyle sona erdi.

Sezona Pazarspor deplasmanı galibiyetiyle başlayan Belediyespor, Yenimahalle galibiyetiyle 2’de 2 yaptı.

TRT Spor2’den de canlı olarak yayınlanan karşılaşmanın ilk yarısı 17-15 Kastamonu Belediyespor üstünlüğüyle sona erdi. Mücadelenin ikinci yarısında daha iyi bir oyun ortaya koyan Belediyespor, karşılaşmadan 42-29’luk galibiyetle ayrılmayı bildi.

Karşılaşma öncesinde Kastamonu Belediyespor’un Muratpaşa Belediyespor’u yenerek aldığı Süper Kupa’da taraftarın huzurunda kaptan Serpil İskenderoğlu tarafından Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na teslim edildi.

Maç öncesi çocuklar için yüz boyama etkinliği de yapıldı. Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin özel olarak tasarladığı yüz boyama figürleriyle boyanan çocuklar, Belediyespor’a maç boyunca destek verdi. Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Aslı Honça ve öğrencilerinin hazırladığı zumba gösterisi; maç öncesinde, devre arasında ve maç sonrasında taraftarlarla buluştu. Zumba gösterileri maça renk katarken taraftarlar da ilgiyle izledi. Yanı sıra Sepetçioğlu maskotu da maçtaki yerini aldı.

Maç sonunda ise Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu ile eşi İlknur Vidinlioğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt; çekiliş gerçekleştirerek bisiklet ve sürpriz hediyelerin sahiplerini belirledi.

BARIŞ PINARI’NA DESTEK

Kastamonu Belediyespor’lu oyuncular maça “Barış Pınarı Harekatı’nda Dualarımız Kahraman Ordumuzla” pankartıyla çıktı. Yenimahalle Belediyespor Kulübü de “Barış Pınarı Harekatı’nda Kahraman Ordumuzun Yanındayız” pankartıyla salonda yerini aldı.