Sarıkonak, Ahiliğin başkentinde

Sarıkonak Kadın Kooperatifi, Kırşehir’de 16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen “Ahilik Haftası” etkinliklerinde ilimizi temsil ediyor.

Kırşehir’de bu yıl 32’ncisi düzenlenen “Ahilik Haftası” törenleri 40 vilayetten temsilcilerin katılımları ile gerçekleşiyor. Sarıkonak Kadın Kooperatifi, festival alanında açtığı stantta ilimize özgü el sanatları ve yerel gıda ürünlerini katılımcılara tanıtıyor.

Tüfekçi: “Kadın emeğini ekonomiye kazandırmak amacındayız” 

Sarıkonak Kadın Kooperatifi Başkanı Mihriban Tüfekçi, Kırşehir’de bir hafta süresince Kastamonu kültürünü tanıtmak için gayret sarf edeceklerini ifade ederek, “El sanatlarımız ve mutfağımıza ilişkin köşe taşı ürünlerimizi Kırşehir’de sergiliyoruz. Kadın emeğini ekonomiye kazandırmak amacıyla çalışıyoruz. Kısa sürede kat ettiğimiz yol, bilgi ve deneyim kazanmamız açısından son derece önemli bizim için.Kastamonu Belediyesi ve Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğinde Kırşehir’de bir hafta boyunca sürecek olan Ahilik Haftası etkinliklerine katılıyoruz, her iki kuruma da teşekkür ediyoruz. Kamu, yerel yönetim, üniversite, kooperatif işbirliğinde il ekonomimize ve istihdama önemli katkıda bulunacağımıza inanıyoruz” dedi.