Sarıkonak Hatay’da

Sarıkonak Kadın Kooperatifi, AB projesi kapsamında aldığı destek ile Hatay’da kooperatifçiliğe dair incelemelerde bulunuyor.

Sarıkonak Kadın Kooperatifi’nin hazırladığı proje Avrupa Birliği’nin “Sivil Düşün” projesi kapsamında desteğe layık görüldü. Hatay’da faaliyet gösteren “Defne Kadın Kooperatifi” ile “Kardeş Kooperatif” olan Sarıkonak Kadın Kooperatifi, Hatay’daki kooperatif deneyimini yerinde incelemek için bu ile 5 günlük bir inceleme gezisi yapıyor.

13 kooperatif üyesiyle Hatay’a gittiklerini kaydeden Sarıkonak Kadın Kooperatifi Başkanı Mihriban Tüfekçi, “Kardeş kooperatifimiz Defne Kadın Kooperatifi’nin üretim ve deneyimlerini görmek üzere Hatay’a 5 günlük bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Defne Kadın Kooperatifi’nin üretim, paketleme ve soğutma tesislerini inceledik. Ayrıca kooperatif üyelerinin tarımsal üretim yaptıkları köyleri gördük. Sıcakkanlı yöre insanları ile kaynaştık. Mülki, yerel yönetim ve kamu kurumlarının katıldıkları toplantılarda iki kooperatif arasındaki işbirliğini geliştirilmesine dönük projeler üzerine konuştuk” açıklamasında bulundu.