Sebahattin Güner emekliye ayrıldı

Maliye Milli Emlak Memuru Sebahattin Güner, 1981 yılında başladığı memuriyet hayatında 40 yıllık hizmetten sonra yaş haddinden emekli oldu.

Başarılı memuriyetinin yanı sıra kültür ve sanata olan bağlılığı ve sevgisiyle bilinen Sebahattin Güner, bağlamasıyla Kastamonu türkülerini seslendirdi; İl Kültür Müdürlüğü bünyesinde yirmi yıllık süre içinde Türk Sanat ve Türk Halk Müziği topluluklarının kurulmasında ve çalışmalarında ön saflarda yer aldı.

Halen Kastamonu Kültür ve Sanat Derneği Başkanlığı’nı da yürüten ve dernek bünyesinde halk oyunları kursları açılmasını sağlayarak kadın erkek her yaştan birçok kişinin yöresel halk oyunlarını öğrenmeleri için çaba harcayan Sebahattin Güner, emeklilik hayatında da kültür ve sanatla olan bağını koparmayacak.

Yakından tanıyanlarca herkes için yardıma gönüllü koşan yapısı ve iyi niyet örneği kişiliği ile bilinen Sebahattin Güner’e emeklilik yaşamında, sevdikleri ve sevenleriyle birlikte önce sağlık ve kültür dolu, sanat dolu, müzikle dopdolu mutlu bir ömür dileriz.