SEÇİM DEĞERLENDİRMELERİ

Doğan Ünlü:

“Halkımızın teveccühüne

teşekkür ediyoruz”

“Bu seçim ilk defa uygulanan seçimdi. İki farklı oy kullandık. Daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçiminde galibi olarak AK Parti çıktı. Bu durum bizi mutlu etti. Cumhurbaşkanımızda Kastamonu’da yüzde 70’e yakın bir oy aldı. Büyük bir teveccühle halkımız destek verdi. Seçimin ilk gününden bugüne kadar tüm teşkilatlarımız ile sahadaydık. Bütün çabamızı gösterdik. Halkımızın teveccühüne teşekkür ediyoruz. Halkımıza, ülkemize hayırlı olsun. Bu noktada şu anki sonuçlara göre 3-0 yapamadık. Bunun dışında üzüldüğümüz bir nokta yok. Cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesi, aynı zamanda 16 yıldır tüm seçimlerde oylarını arttırarak devam ediyor oluşumuz bizi mutlu ediyor. Durmak yok, yola devam diyoruz. Cumhurbaşkanımızın yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Hakkı Köylü:

Tek üzüntümüz

3 vekille gidememek

AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü: “Öncelikle Kastamonu dahil olmak üzere ülkenin her tarafında gayet demokratik huzur içinde bir seçim yapıldı. Onun için bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Seçimde görev alan tüm güvenlik güçlerine teşekkür ediyorum. Seçimde çalışan mahalle temsilcilerinden, yönetim kurulu üyelerinden başkanlarından, partimizin tüm teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Bunun dışında seçimi değerlendirmek gerekirse, bu seçimin ana hedefi Türkiye’de iktidarı elde etmektir. İktidarı elde etmek Cumhurbaşkanı’nı seçmek demektir. Şu anda Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanımızı seçmiştir. Halkımızın Cumhurbaşkanı’mıza yapmış olduğu bu teveccüh ve destekten dolayı teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanı yanında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhurbaşkanı’nı destekleyecek yeteri kadar milletvekili olması gerekiyor. Şu an için 298 milletvekilimiz seçilmiştir. Bu da çok büyük bir çoğunluktur. Meclis çoğunluğunu da Cumhur İttifakı elde etmiştir. Cumhur İttifakı olarak 300’ün çok üzerinde bir milletvekiline sahip olduk. Şu anda mecliste Cumhurbaşkanı’nı rahatlıkla çalıştırabilecek, her yaptığını destekleyecek bir çoğunlukta var. Şu anda seçimin galibi Cumhur İttifakıdır. Bundan sonra Sayın Cumhurbaşkanı’mız hükümetini kuracaktır. Bizde mecliste çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim tek üzüntümüz 3 vekille gitmek isterdik ama bir milletvekilimizi maalesef seçemedik. Buna karşın karşı ittifak bir milletvekili çıkardı. Fakat yurtdışı oyları henüz gelmiş değil. Yurtdışı oyları geldikten sonra bir değişiklik olur mu olmaz mı onu da bilmiyorum. Milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun”

Metin Çelik:

Hemşehrilerimize

teşekkür ediyorum

“Seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanımıza yüzde 70’e yakın oy veren Kastamonu hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı’na yüzde 72 oy veren Kastamonulu hemşerilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah buna layık olacağız. Çalışmalarımız devam edecek. Cumhurbaşkanımız şu anda seçilmiş durumda. Ülkemize milletimize hayırlı olsun”

Babaş: Yolumuza

devam edeceğiz

Belediye Başkanı Tahsin Babaş: “Seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum. Bugün AK Parti Cumhur İttifakı ile beraber bir zafer kazanmıştır. Gerçek manada Cumhur İttifakı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçmiştir. Mecliste şu anki rakam 298, ama Cumhur İttifakı ile 350’i bulmaktadır. Bununla birlikte meclis çoğunluğunu sağlamıştır. Bundan sonraki süreçte Türkiye’nin idare edilmesi yeterli oyu halkımız Cumhur İttifakı’na ve Cumhurbaşkanımıza vermiştir. Artık yolumuza devam edeceğiz. Bütün hizmetler bekliyor. Önümüzü görüp herkese hizmet noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Takdir bu yöndedir. Milletin iradesi orta konulmuş, yüksek derece millet iradesini göstermiştir. Bundan sonra çalışmalar hızlı bir şekilde devam edecektir. Ben Sayın Cumhurbaşkanımız ve seçilen tüm aday arkadaşlarımızı kutluyorum. Kastamonu’da 2 milletvekilini AK Parti almıştır. 1 tane milletvekilini CHP almıştır. Şimdilik kesinleşmiş bir sonuç değildir. Bu noktada çok değerli bir kardeşimizi meclise göndermemenin üzüntüsü içerisindeyiz. Milletin takdiri böyle gelişti. Bundan sonraki süreçte AK Parti güçlenerek devam edecektir. 30 Mart’ta yerel seçimler var. O seçimlerin sonucu gözükmüştür. AK Parti burada hizmetleri ile hep ön planda olmuştur, olmaya devam edecektir. Tabii halkımız hizmet edene karşılığını sandıkta gösteriyor. Biz elimizden geldiği kadar hem yerelde hem de genelde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tabii Kastamonu’yu bölgesine göre büyütmeye devam ediyoruz. Hizmetlerimize devam edeceğiz. Yerel seçimlerde iddiamızı sürdürüyoruz. Yine adayız. AK Parti Belediyeciliğini göstermeye devam edeceğiz”