Şehit ateşi ilimize de düştü

  • Kuzey Irak’ta düzenlenen Pençe-Şimşek Harekatı’nda şehit düşen Samsunlu Uzman Çavuş Aygün Çakar’ın acı haberi ilimize de kor gibi düştü. Şehidin ilimizde yaşayan annesi Melek Şahanoğlu, acı haberin verilmesini ardından “Vatan sağolsun” dedi.
Irak’ın kuzeyine yönelik Pençe-Şimşek Harekatı’nda şehit olan Uzman Çavuş Aygün Çakar’ın (26) cenazesi Samsun’un Vezirköprü ilçesinde toprağa verildi. ( Fatih Mehmet Kürkçü – Anadolu Ajansı )

Irak’ın kuzeyine yönelik Pençe-Şimşek Harekatı’nda şehit olan Uzman Çavuş Aygün Çakar’ın (26) cenazesi Samsun’un Vezirköprü ilçesinde toprağa verildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı Vezirköprü’den alınarak cenaze nakil aracıyla Darıçayalanı Mahallesi’ne götürüldü. Burada baba ocağında helallik alınmasının ardından şehidin naaşı Darıçayalanı İlkokulu bahçesine getirildi.

Bekar olan şehit Çakar, Samsun Müftüsü Seyfullah Çakır tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından aynı mahalledeki kabristanlıkta toprağa verildi.

Törene katılan Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş, baba Ahmet Çakar’a başsağlığı diledi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, ağabeyinin kıyafetleriyle törene katılan ve gözyaşı döken Şaban Çakar’ı teselli etmeye çalıştı. Şehidin halası Fatma Çakar da yeğeninin kıyafetiyle katıldığı törende gözyaşı döktü.

Şehidin ilimiz merkeze bağlı Geyikli köyünde yaşayan annesi Melek Şahanoğlu da acı haberin ardından Vezirköprü’ye giderek cenaze törenine katıldı. Melek Şahanoğlu, “Vatan sağolsun” derken, Geyikli köyündeki evine de Türk bayrağı asıldı.