Şehit babasının yol isteği yerine getirildi

ARAÇ'IN AVLACIK KÖYÜNDE İKAMET EDEN VE KÖYDE KİMSE KALMAMASINA RAĞMEN 29 YILDIR ŞEHİT OĞLUNUN MEZARINI YALNIZ BIRAKMAMAK İÇİN KÖYDEN AYRILMAYAN ŞEHİT BABASININ YOL TALEBİ YERİNE GETİRİLDİ. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'nun Araç ilçesine bağlı Avlacık köyünde ikamet eden ve köyde kimse kalmamasına rağmen 29 yıldır şehit oğlunun mezarını yalnız bırakmamak için köyden ayrılmayan şehit babasının yol talebi yerine getirildi.

Araç’ın Avlacık köyünde ikamet eden ve köyde kimse kalmamasına rağmen 29 yıldır şehit oğlunun mezarını yalnız bırakmamak için köyden ayrılmayan şehit babasının yol talebi yerine getirildi.  

Vali Avni Çakır, Babalar Gününde gerçekleştirdiği Kastamonu’daki ilk ziyaretinde  29 yıl önce oğlu Van’da şehit olan Sadık Tokat’ın telebini yerine getirdi.

Ziyarette aynı zamanda kendisi de bir şehit abisi olan Vali Avni Çakır’ın kardeşi Ali Çakır ile Sadık Tokat’ın oğlu Selahattin Tokat’ın 1993 yılında Van’ın Çatak ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen hain saldırıda aynı anda şehit olduğu ortaya çıkmıştı. Duygusal anların yaşandığı ziyarette şehit babası Sadık Tokat ile şehit abisi Vali Avni Çakır bir süre sohbet etti.

Araç’ın Avlacık köyünde ikamet eden ve şehit olan oğlunun mezarını 29 yıldır yalnız bırakmamak için köyden ayrılmayan Şehit Babası Sadık Tokat, Babalar Günü nedeniyle kendisini ziyarete gelen Vali Avni Çakır’dan kış mevsiminden ötürü yollarının bozulduğunu belirterek, onarılmasını istemişti. Bunun üzerine İl Özel İdaresi ekiplerince, Araç’ın Avlacık köyü yolunda yol yapım ve onarım çalışması gerçekleştirildi.

Şehit Babası Sadık Tokat, köyünün yolunun onarılmasında emeği geçen Vali Çakır ile İl Özel İdaresi ekiplerine teşekkür etti.

İHA