Şehit Erbil’in ailesine şehadet belgesi ulaştırıldı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde görev dönüşü kaza yapan araçta yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil’in (29) ailesine şehadet belgesi Vali Avni Çakır tarafından verildi.

Vali Çakır, şehit Furkan Erbil’in ailesini Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinloğlu, İl Müftüsü Mustafa Bilgiç ile birlikte ziyaret etti.

Türk milleti ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına şehadet belgesini takdim ettiğini söyleyen Vali Çakır, “Sizlerin oğlu bizim de kardeşimiz, evladımız şehit olmuştur. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Şehitlerimizin ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Galip Vidinloğlu ise, “Bu toprakları bizlere vatan kılan şehitlerimizin haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak bizlerin en önemli görevidir. Sizler şehitlerimizden devletimize, milletimize, bizlere en büyük, en kıymetli emanetlersiniz” dedi.

Şehit babası Kaya Erbil de metanetlerini korumaya çalıştıklarını belirterek, “Hüzünlüyüz, Allah bizlere sabrını, selametini fazlasıyla verdi. Ancak eşim için aynı şeyi söyleyemem, ana yüreği ne de olsa, onun bir an olsun aklından çıkmıyor. Yüreği sızlıyor. Fakat bu devlet için ne mutlu ki bize bir şehidimiz var” dedi.