Şehrin göbeğinde FECİ KAZA

KASTAMONU'DA KARŞIYA GEÇMEK İSTERKEN SERVİS OTOBÜSÜNÜN ÇARPTIĞI MEHMET YANIKOĞLU, HAYATINI KAYBETTİ. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

Plevne Caddesi’nin Nasrullah Köprüsü mevkiinde meydana gelen kazada, servis otobüsünün çarptığı Emekli Öğretmen Mehmet Yanıkoğlu hayatını kaybetti.

Şehiriçi trafiğin en yoğun olduğu noktalardan Plevne Caddesi’nin Nasrullah Köprüsü – Kuyudibi kavşağında dün meydana gelen trafik kazasında Emekli Öğretmen Mehmet yanıkoğlu (70) hayatını kaybetti.

Feci kaza, son görev yeri Kastamonu İşitme Engelliler Okulu olduğu öğrenilen Emekli Öğretmen Mehmet Yanıkoğlu’nun (Kadı Hafız), Nasrullah Köprüsü’nden indikten sonra karşıdan karşıya geçmeye çalıştığı anda meydana geldi. Açılış töreni nedeniyle trafiğe kapatılan Cumhuriyet Caddesi akımının bir süreliğine verildiği ve çift yönlü hale gelen Plevne Caddesi’nde bu durumun farkına varmadığı ve ters tarafa bakmadan yola iniş yaptığı kamera kayıtlarından anlaşılan Yanıkoğlu, Mehmet T. yönetimindeki 06 FM 2216 plakalı servis otobüsünün çarpması sonucu metrelerce savruldu.

Çarpma ve yolda savrulmanın etkisiyle başından ağır biçimde yaralanan Yanıkoğlu’na kaza anında bu kesimdeki eczanede çalışan personel ilk müdahalede bulunmaya çalıştı.

İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil ekibince Devlet Hastanesi‘ne kaldırılan talihsiz öğretmen kurtarılamadı.

Yanıkoğlu’nun, kazayı haber alıp hastaneye gelen ailesi güçlükle teskin edilebildi.

CENGİZ MUHZİROĞLU