Semih Yüksel’den göz kamaştıran sergi

Anadolu Ajansı’nın Abana muhabiri arkadaşımız Semih Yüksel, gerçekleştirilen Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri kapsamında bir sergi açtı. Yüksel, “Yüzölçümünün yüzde 70’ine yakını orman olan, Karadeniz’de de en uzun sahil şeridine sahip bir il olan Kastamonu’da yaşamanın avantajını fotoğraflarımıza yansıtıyoruz” dedi.

Anadolu Ajansı’nın Abana muhabiri arkadaşımız Semih Yüksel, bu yıl 35’incisi gerçekleştirilen Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açtı.15 fotoğrafta ilçenin mevsimsel güzelliklerini yansıtan karma fotoğraf sergisi, festival alanında ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezildi.Festival nedeniyle ilçeye gelen Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül ile protokol üyelerinin de gezdiği sergi festival süresince ziyaretçilerini ağırladı.Sergi hakkında açıklamalarda bulunan başarılı muhabir Yüksel, 13 yıldır haber fotoğrafçılığı yaptığını ve son yıllarda da fotoğraf sanatına daha çok yöneldiğini belirtti.  Bölgenin sonbahar ve kış güzelliklerinin AA aracılığı ile Türkiye’nin yanı sıra dünya gündeminde de ses getirdiğini anlatan Yüksel, “Haber fotoğrafçılığının yanında Kastamonu ve ilçelerinin doğal güzelliklerini yansıtan karelere de imza attık. AA aracılığı ile kamuoyu ile paylaştığımız fotoğraflar yalnızca Kastamonu’da değil, ülke ve dünya çapında önemli yayın organlarında yer aldı. İmza attığımız eserleri Abana festivalini ziyaret eden vatandaşlarımıza sergileme imkanı bulduk” dedi.

Kastamonu’nun, eşsiz güzelliklerine ev sahipliği yaptığını anlatan Anadolu Ajansı’nın Abana muhabiri arkadaşımız Semih Yüksel, “Yüzölçümünün yüzde 70’ine yakını orman olan, Karadeniz’de de en uzun sahil şeridine sahip bir il olan Kastamonu’da yaşamanın avantajını fotoğraflarımıza yansıtıyoruz. Özellikle sonbahar ve kış, Küre Dağları başta olmak üzere Abana ve çevresinde bir başka güzellikte yaşanıyor. Karadeniz’de gün batımı da Abana’da bir başka güzel oluyor. Her bir gün batımı, değerli bir fotoğraf karesi demek. Tüm bu avantajlarımızı kadraja alıp ölümsüzleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum”diye konuştu.Son yıllarda Abana’da kuş ve yaban hayatı fotoğrafçılığında da önemli gelişmeler yaşandığına işaret eden Yüksel, “Yalnızca doğasıyla değil doğada yaşayan canlı türleri de Abana fotoğraf tutkunları için bir rota haline geldi. Göçmen türlerin göç yolculuğu üzerinde yer alan Ezine Deresi ve çevresi çok sayıda kuş çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. Fotoğraf sanatı tüm yönleriyle ele alındığında Abana için yeni bir turizm potansiyeli yakalanabilir”ifadelerini kullandı.

Yüksel, yeni projeler için de çalışma yaptığını vurgulayarak, “Hedefimiz, Kastamonu’yu il dışında da sergiler açarak tanıtmak ve temsil etmek. Bu noktada görüşmelerimiz sürerken, yaklaşık 10 yılın emeği olan çalışmalarımızı derleyip basılı bir eser olarak Kastamonu’ya kazandırmak istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız”dedi. Yeni sergiler için hazırlıklarını sürdürdüğünü belirten Semih Yüksel, “Abana’da sergimizi açmamızda büyük katkıları olan Belediye Başkanımız Yunus Akgül, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cengiz Kaya, Kastamonu Foto Ünal’dan Akif Nalcı’ya, ziyaretleriyle bizleri onurlandıran Sayın Valimiz Yaşar Karadeniz, Milletvekilimiz Metin Çelik ve protokol üyeleri ile fotoğrafseverlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.