Semih Yüksel’in fotoğrafı “Yılın Fotoğrafı”na aday

AA’nın 750 bin fotoğrafından 50 seçkin fotoğraf oylamaya açıldı

Norveç’ten sörf tahtasıyla dünya turuna çıkan ve Abana’da mola veren Jono Dunnett, AA’nın yılın fotoğrafına aday olan fotoğrafı çeken Semih Yüksel ile birlikte.

Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirleri ve muhabirlerinin Türkiye ve dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafları arasından seçilecek görseller arasında, üç kategoride “Yılın Fotoğrafları” belirlenecek. AA’nın Abana muhabiri Semih Yüksel, dördüncü kez yılın fotoğrafları yarışmasına dahil oldu. Semih Yüksel, “Spor” kategorisinde “Rüzgar sörfüyle dünya turu” başlıklı fotoğrafıyla oylamada yer alıyor.

AA’nın ilk kez 2012’de düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasında, bu yıl da Türkiye’nin yanı sıra Antarktika, Suriye, Filistin, Yeni Zelanda, Endonezya, Fransa ve Fildişi Sahili gibi dünyanın farklı coğrafyalarından “haber”, “yaşam” ve “spor” kategorilerinde yayımlanan 750 binin üzerindeki kare arasından belirlenen 50 seçkin fotoğraf, dünyada Türkçe ve İngilizce alt yazıyla oylamaya açıldı.

Yarışma 3 kategoriden oluşuyor

Geleneksel “Yılın Fotoğrafları” yarışmasında, haber kategorisinde 17, yaşam kategorisinde 19 ve spor kategorisinde 14 kare fotoğraf yer alıyor.

AA fotoğraf editörlerince belirlenen karelerin yanı sıra her ay yapılan “Ayın Fotoğrafı” oylaması sonucu birinci olan fotoğrafların da yer aldığı seçkide, dünya medyasının önemli yayın organlarında sıkça kullanılan siyaset, spor, yaşam gibi çeşitli konularla sıcak gelişmelere ilişkin fotoğraflar bulunuyor.

Oylama 31 Aralık’a kadar devam edecek

Geçen yıl 223 bin kişinin katıldığı oylama, “aa.com.tr/yilinfotograflari” ve “aa.com.tr/photooftheyear” internet adreslerinden 31 Aralık’a kadar devam edecek.