Şerife Bacı’nın torunlarından Bilgi için okuma Mehmet için dua

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk ve Şerife Bacı Anıtı önünde düzenlenen kitap okuma etkinliğinde, kentimizdeki 30 ilkokulda öğrenim gören 3’üncü sınıf öğrencileri velileriyle birlikte kitap okudu.

Vali Karadeniz’in, kitap okumayı bir alışkanlık haline getirmelerini istediği öğrenciler, Barış Pınarı Harekâtı’na katılan Mehmetçik için dua edip, “En Büyük Türkiye” sloganı attı.  

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda Şehit Şerife ve Atatürk Anıtı önünde “Şerife Bacı’nın Torunları Okuyor” etkinliği düzenlendi. Etkinliğinde il merkezinde 30 okulda eğitim gören 3. sınıf öğrencileri ile veliler katıldı. Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler, velileriyle birlikte yarım saat boyunca kitap okudu.

Bin öğrencinin katıldığı kitap okuma etkinliğinde öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’ye düzenlediği Barış Pınarı Harekatını da unutmadı; Mehmetçikler için dua edip ardından da ‘En Büyük Türkiye’ diye slogan attı.

VALİ KARADENİZ:

“BUNU ALIŞKANLIK 

HALİNE GETİRECEĞİZ”

Öğrenciler ile birlikte kitap okuyan Vali Yaşar Karadeniz, burada kitap okuma etkinliği için bir arada bulunduklarını belirterek, “Yarım saat boyunca kitap okuyacağız. Ancak buradaki etkinlik temsili bir etkinliktir. Bundan sonrada her gün en az bir yarım saatimizi ayırabildiğimiz kadarıyla hatta daha fazla zaman ayırarak kitap okumalıyız. Bunu alışkanlık haline getireceğiz. Bu sizin derslerinizde daha başarılı olmanızı sağlayacak. Hem de daha bilinçli, daha kültürlü olarak yetişmenizi sağlayacak. Çünkü sizler ne kadar okursanız, okuduğunuzu o kadar anlama ve yorumlama yeteneğinizi geliştireceksiniz. Bu da sizin diğer derslerinizde daha başarılı olmanızı sağlayacak. Onun için her gün kitap okuyacağız” dedi.

MEHMETÇİĞE DESTEK

 Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de terör örgütleriyle ciddi bir mücadele içinde olduğuna işaret ederek, “Şehit Şerife Bacı’nın torunları olarak kahraman ordumuzun yanında olduğumuzu göstermek için dua edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçik için, “Kahraman ordumuza hain terör örgütleriyle mücadelesinde sen yardımcı ol. Hayırlısıyla ordumuzun yurda dönmesine yardım et. İslam’ın son kalesi olan Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti devletini düşmanlar karşısında zelil olmasına müsaade etme. Sen bu milleti yücelt, bu millete yardım et” şeklindeki duayla Mehmetçik’in Barış Pınarı Harekatı’nda başarılı olması ve sağ salim evlerine dönmesini dileyen öğrenciler daha sonra ellerindeki bayrakları sallayarak ‘En Büyük Türkiye’ diye sloganlar attı ve ardından yarım saat kitap okudu.

 

CM • AA • İHA