Serpil İskenderoğlu: “Bu kupanın bendeki yeri çok ayrı”

Kastamonu Belediyespor’da bu kez antrenör olarak ilk kupasını kazanan Serpil İskenderoğlu, Türkiye Kupası’nı kazandıktan sonraki ilk değerlendirmesinde “Bu kupanın bende çok ayrı bir yeri olacak” dedi.

Hentbolda ilimize sayısız başarılar kazandıran Kastamonu Belediyespor’da antrenör Hakan Günal ile yolların ayrılmasının ardından takımın yönetimi sezon sonuna kadar kaptan Serpil İskenderoğlu’na verilmişti.

İskenderoğlu yönetimindeki Kastamonu Belediyespor, ilk kez Türkiye Kupası Dörtlü Finali’nde boy gösterdi. Yalıkavak ve Konyaaltı maçlarını kazanan Kastamonu Belediyespor, Türkiye Kupası’nı kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

Kupa töreni sonrasında açıklamalarda bulunan Serpil İskenderoğlu, “Kariyerimde birçok zafer kazandım. Evim gibi gördüğüm Kastamonu’da nice kupalar kazandım. Her biri ayrı ayrı değerli, her birinin benim için unutulmaz yeri var. Kazanmış olduğumuz bu Türkiye Kupası’nın da bende yeri ayrı ve çok değerli. Oyuncu olarak kupalar kazandığım Türkiye’nin en değerli hentbol kulübünde hem oyuncu hem teknik sorumlu olarak da bu başarıyı tekrarlamak benim için ayrı bir gurur ve mutluluk” dedi.

Kastamonu Belediyespor’un her zaman başarıyı hedefleyen bir kulüp olduğuna da dikkat çeken İskenderoğlu, “Türk hentboluna kazandırdıkları da ortada. Biz de teknik heyet ve oyuncular olarak kulübümüzün hedefleri doğrultusunda çok çalışıp, ciddi emek veriyoruz. Emeğimizin karşılığını kupayla almak ayrı bir motivasyon. Oyuncu arkadaşlarımı, teknik kadrodaki arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Kupa şampiyonluğumuz tüm Kastamonu’ya armağan olsun. Yönetimimize, destekçilerimize, taraftarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.