Seven da başkanlığa son noktayı koydu

Terziler Odası Başkanı Şerafettin Dilekçi’den sonra Berberler ve Kuaförler Odası’nın çeyrek yüzyıllık Başkanı Yavuz Seven de yeniden aday olmayacağını açıkladı.

 

Seven yaptığı veda açıklamasında şunları söyledi:

“25 yıldır yürüttüğüm Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığına 04 Şubat 2022 Cuma günü yapılacak olağan genel kurulda yeni nesil ve gençlerin önünü açmak için aday olmayacağım. İzmir Dikili’de ikamet ediyorum. Bundan sonra boş zamanlarımı orada geçireceğim.

Çok sevdiğim 1970 yılında başladığım berberlik mesleğimi 31 Aralık 2021 yılı itibariyle sona erdirdim.

Artık son noktayı koydum. Erkek kuaförü olarak uzun yıllar Kastamonulu hemşerilerime ve müşterilerime hizmet ettim.

Gerek başkanlık gerekse berberlik mesleğim sırasında sürekli yanımda olan başkanlarım, üyelerim, gönül dostlarıma ne kadar teşekkür etsem azdır. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Beni ben yapan mesleğimi canı gönülden severek ve isteyerek yaptım. Dünyaya tekrar gelsem yine Erkek Kuaförlüğü yaparım. Mesleğim sayesinden hem memleketimizden hem de il dışından siyasetçi, bürokrat, meslek erbabı çok insanlarla tanıştım. Bu mesleğe ustam Mehmet Kömürkara ile başladım. Ustamdan ve bizi yetiştirenlerden de Allah razı olsun. 1975’de İstanbul’a gittim, orada çalıştım. 1977-1979 yılında Cumhurbaşkanımız Fahri Korutürk döneminde Ankara Çankaya köşkünde berberlik görevi yaptım. Bu meslek sayesinde çok şeyleri de öğrendim.

Berberliğim süresince çok güzel anılarım, hatıralarım, oldu. Bu süre içerisinde kimsenin işine karışmadım, hep kendi işime baktım. Bu zamana kadar da böyle güzel günler içinde geldim. Yaşantım boyunca görev istemedim, hep göreve gelmem istendi, görev bana verildi.

1994 yılında 30 üye ile aldığım Berberler ve Kuaförler Odasını şimdi 235 üyeye kadar çıkardım. Şu anda odamızın 235 üyesi bulunmaktadır. Görevim süresince meslektaşlarımın, üyelerimin hak, hukuk ve çıkarlarını her platformda ve yerde korumaya çalıştım. Çok başarılı da olduk. Üyelerimizin ufkunu ve yeniliklere de ayak uydurmaları için mesleğimize uygun olan fuarlara beraber gittik.

1996’dan 2006’ya kadar Kastamonu Esnaf Odaları Birliği Başkan (KESOB) vekilliği yaptım. Yine adına İnsan Hakları, Tüketici Hakem Heyeti, Kent Konseyi’nde KESOB’u temsilen görevde bulundum. Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Denetim Kurulu görevinde bulundum.

Oda Başkanı ve KESOB Başkan Vekilliği dönemimde taburun ilimize gelmesi, Fen Edebiyat Fakültesi açılmasına karınca kararınca katkımız oldu. Yine şimdiki KESOB’a kazandırdığımız bina da Belediye Başkanlığımız tarafından Kastamonu Belediyesi Meslek Eğitim Kursu (KASMEK) olarak hizmete açıldı. Kurs binası Kastamonulu hemşerilerimize hizmet veriyor, emeği geçenleri kutluyorum.

Görevim süresince Belediye Başkanlarımız Faruk Nuhoğlu, Süleyman Yücel, Turhan Topçuoğlu, Tahsin Babaş ve Rahmi Galip Vidinlioğlu ile birlikte çalıştık. İstek ve taleplerimizi birlikte hallettik. Başkanlarımızla, valilerimiz, bürokratlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ile uyum içinde çalıştık. Valilerimizden, başkanlarımıza, bürokratlarımıza, meslektaşlarımıza, basın camiamıza kadar hepsinden Allah razı olsun, tüm hepsine bu vesile ile teşekkür ediyorum.

Görevim süresince gençlerin önünü açtık, meslektaşlarımı en iyi şekilde ahlaklı, terbiyeli, disiplinli, prensipli ve disiplinli olarak yetiştirip hijyene de önem vermelerini sağladık, bunları başardık. Onların bu gayret ve çabalarını gördükçe de gururlanıyor ve duygulanıyorum.

Bu süreçte görevim boyunca istemeyerek de olsa kırdığım ve üzülenler varsa haklarını helal etmelerini istiyorum. Benden tarafı kat kat helal osun.

Yeni seçilecek başkan ve yönetimine de, meslektaşlarıma da canı gönülden başarılar diliyorum. Her zaman yine de yanlarındayız ve yanlarında olacağız.”

 

Cengiz MUHZİROĞLU