“Seydiler’de 2 kat üretim bekliyoruz”

Şeker-İş Sendikası Kastamonu Şubesi, ilimizde pancar ekiminden kaçışı durdurmak ve eski rekoltelere ulaşılmasını sağlama yolunda başlattığı çiftçi ile fabrika yönetimini buluşturma, pancar ekimi konusunda bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.
Şube Başkanı Ali Çufadar, Devrekani’nin ardından Seydiler’de düzenledikleri toplantıyla ilgili şunları söyledi:
“Seydiler’de pancar ekimi ile ilgili yapmış olduğumuz, bilgilendirme ve çiftçilerimizin sorunlarını dinleme toplantımız, çok verimli geçti. Başta emeği geçen Seydiler Kaymakamı Sn; Abdullah Demirdağ, Belediye Başkanımız Sn; Mehmet Şahin’ e, Kastamonu Zir. Od. Başk. Mehmet Batur’a, Seydiler  Zir. Od.Başk. Cemal Eğilmez ‘e Seydiler sulama birliği başkanı Şahin Aydın ‘a, Seydiler muhtarlarımıza ve çiftçilerimize Şeker-İş Sendikası olarak çok teşekkür ederiz.
Toplantıda bilgilendirme ve soruları yanıtlama da Fabrika Müdürü Uğur Karabaltaoğlu başta olmak üzere, Ziraat Müdürü İbrahim Ömerreisoğlu, Ziraat Müdür Yardımcısı Yalçın Çağatay, Devrekâni Bölge Şefi Fazıl Erdoğan, pancar üreticilerimizin sorunlarını dinleyip, çözümler konusunda fikir alışverişi yaptılar, çok verimli bir toplantı oldu. İnşallah Seydiler’de pancar üretimimizin iki kat oranında artmasını bekliyor ve ümit ediyoruz”