Sinema rüzgarı Kastamonu’da

Gezici Festival, Kastamonu Üniversitesi Medya ve İletişim Topluluğu’nun katkılarıyla ikinci kez Kastamonulularla buluşuyor.

Ankara Sinema Derneği’nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlediği 21. Gezici Sinema Festivali Kastamonu’da. Bugün ve yarın Kastamonu Üniversitesi’nde gösterime girecek yerli ve yabancı ödüllü yapımlarla Kastamonu sinemaya doyacak. Festival kapsamında birçok ünlü yönetmen ve oyuncu da sinemaseverlerle buluşacak. 

Etkinlik için Kastamonu’ya gelen ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz’un “Bulantı” filminin gösterimi 10 Aralık’ta, yani bugün…

afiş

Ankara Sinema Derneği’nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival Ankara ve Bursa’nın ardından Kastamonu’da sinemaseverlere konuk oluyor. Festivalde, 9 – 10 Aralık tarihlerinde Kastamonu Üniversitesi Medya ve İletişim Topluluğu’nun katkılarıyla iki gün boyunca Kastamonu Üniversitesi 3 Mart Konferans Salonu’nda ücretsiz film gösterimleri gerçekleştirilecek. Filmlerin ardından ise festivalde gösterilecek yapımların yönetmen ve oyuncularıyla da söyleşiler gerçekleştirilecek.

Gezici Festival Kastamonu Programı

9 Aralık-Çarşamba

Saat 10.00 – Kısa Filmler

Havuz / İsveç (2014)

Dinle / Danimarka-Finlandiya (2015)

Kökler / Fransa (2015)

Bir dava bir tutanak / Avusturya (2015)

Orman / Türkiye (2015)

Mimari / Almanya (2015)

Oh lucy / Japonya (2014)

 

Saat14.00

Sarmaşık/ Türkiye (20015)

 

Saat16.00

Abluka / Türkiye-Fransa-Katar (2015)

 

10 Aralık-Perşembe

Saat 10.00

Amerikan Rüyasına Ağıt / ABD (2015)

Saat14.00

Bulantı / Türkiye (2015)

16.30

Nefesim Kesilene Kadar / Türkiye-Almanya (2015)

Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz sinemaseverlerle buluştu

Ünlü sinema yönetmeni Zeki Demirkubuz, Gezici Festival kapsamında Kastamonu’ya geldi. Demirkubuz, Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Ersoy Soydan eşliğinde Kastamonu’yu gezdikten sonra, dün akşam Kastamonu Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi öğrencileri ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Genç iletişimci ve sinemacılarla tecrübelerini paylaşan ve öğrencilerin sorularını yanıtlayan Demirkubuz, aynı zamanda yarın “Bulantı” adlı filmi ile de sinemaseverlerle perdede buluşacak.