Site İşhanı gün sayıyor

Vali Avni Çakır, İl Genel Sekreteri İbrahim Çenet ile birlikte incelemelerde bulunduğu Site İşhanı’nda sona gelindiğini belirtti ve Kastamonu’ya hayırlı olmasını diledi.

Genel Sekreter Çenet de,“Kastamonu’nun bir dönemine damga vuran İş hanını yeniden hayata geçiriyoruz. Yeni yüzüyle, yeni çehresiyle modern Kastamonu’ya hem kültürel hem de ekonomik bir hizmeti sunuyoruz” dedi.

 

 

Vali Avni Çakır ve Genel Sekreter İbrahim Çenet yapımı devam eden Site İşhanı’nda incelemelerde bulundu.

İnşaat alanını gezen ve gerek gördüğü alanlarda yüklenici firma yetkililerine talimatlar veren, tamamlanması için tüm gayretin gösterilmesini isteyen Vali Çakır, “Artık gün sayan bu tesisimizin Kastamonumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Genel Sekreter Çenet de, projeyle ilgili şunları söyledi:

“Şehrimizin yakın tarihinde, kültüründe çok önemli bir yeri olduğunu arkadaşlarımızdan dinlediğim bu işhanının, belli bir jenerasyonun anılarında unutulmaz bir yer ettiğini biliyorum.  Yeni yüzüyle, yeni çehresiyle modern Kastamonu’ya hem kültürel hem de ekonomik bir hizmeti sunuyoruz.İnanıyorum ki, yeni haliyle de bundan sonraki nesillerin anılarında da tıpkı eskiden olduğu gibi unutulmaz hatıralar bırakacaktır.

Site İşhanımızınsözleşme bedeli 6 milyon 380 bin lira+KDV’dir. Oturum alanı bin 62 metrekare, toplam inşaat alanı 3 ben 687 metrekare olup, birinci kat Nüfus Müdürlüğüne tahsis edilmiş, zemin ve ikincikat işyerleri olarak ayrılmıştır. 18 Nisan 2018 tarihinde sözleşmesi imzalanan projenin şu an itibari ile yüzde 97’si tamamlanmış durumdadır.

Şehir merkezine kalite ve estetik getiren bu güzide işhanı projemizin çevresine de canlılık getireceğini ekonomik olarak katkıda bulunacağını düşünüyoruz. Kastamonu’muza hayırlı olmasını diliyorum.”