Siyasette sürpriz gelişme; Ahmet Katar İYİ Parti’de

Kastamonu iş dünyasının aktif isimlerinden KASİAD Şube Başkanı Ahmet Katar, İYİ Parti’ye katıldı.

Ankara’da dün yapılan grup toplantısında Katar’a kendi rozetini takan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisini cesaretinden dolayı “ekstradan kutladığını” söyledi.

 

Son yerel seçimlerde adı belediye başkan adayları arasında geçen işadamı, sanayici, KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar, siyasete sürpriz bir giriş yaptı ve Millet İttifakı’nda yer alan İYİ Parti’ye katıldı.

İYİ Parti’nin dün  yapılan Meclis grup toplantısında parti üyeliği açıklanan Ahmet Katar’ın rozetiniGenel Başkan Meral Akşener taktı.

Akşener, rozet takma töreninde Katar’ı cesaretinden dolayı kutladığını belirtirken, “Kendisinin iş insanı olarak gelmesi, her türlü tehdit, tehlike, iftira ve kötüleme gibi birçok kavramı, düşmanlığı ve haksızlığı göğüslemesi anlamına geliyor. Kendisini cesaretinden dolayı ekstradan kutluyorum. Çokteşekkür ediyorum” dedi.

Katar’dan bir sürpriz hamle de Akşener’den kendi rozetini takmasını istemesiyle geldi. Bu talebe gülümseyerek olumlu cevap veren Akşener, “Kendisi benim rozetimi istiyor. Neden olmasın?Hayırlı olsun Ahmet Bey” diyerek kendi rozetini çıkartıp Katar’ın yakasına taktı.

Rozet töreninde kürsüden bir de konuşma yapan Ahmet Katar şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkanım, değerli milletvekillerimiz…Evliyalar ve şehitler diyarı, kadim şehrimiz Kastamonu’dan kucak dolusu sevgi ve selamlar getirdim. Ülkemiz için üretmeye gayret eden bir sanayici ve iş insanı olarak, Türkiye’nin geleceğini inşa edeceğine inandığım İyi Parti ailesine katılmaktan çok büyük mutluluk duydum. Bugünden itibaren İyi Parti ailesi içinde Kastamonu’ya, Kastamonululara ve ülkemize tüm gücümle hizmet etmekten onur duyacağım. İyi’ler hareketine katılmama vesile olan başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’ye, Teşkilat Başkanımız Sayın Koray Aydın Bey’e ve İyi Parti ailesine çok teşekkür ediyorum. Son sözümü tüm inancımla söylüyorum, İYİ Parti Türkiye’ye iyi gelecek.”

KASTAMONU’DAN GENİŞ KATILIM

Ahmet Katar’ın İYİ Parti saflarına katıldığı grup toplantısına Kastamonu’dan geniş bir katılım gerçekleşti. İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın ve Kurucu İl Başkanı İlhan Engin ile çok sayıda partili, dün sabah erken saatlerde Ankara’ya gitti ve Ahmet Katar’ın partilerine katıldığı grup toplantısını izledi. (Haber Servisi)