SMMMO’nun yeni hizmet merkezi kapılarını açtı

 

  • Kastamonu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın yeni hizmet binası dün düzenlenen törenle açılıştı. Oda başkanı Yaşar Özdemir, “Açılışını gerçekleştireceğimiz oda binamızın içinde aynı anda yaklaşık 150 kişinin eğitimini verebilecek ve onları geleceğe hazır hale getirecek dijital destekli salonlarımız mevcuttur. Bugün burada açılışını yapmakta olduğumuz hizmet binası inşallah bundan yaklaşık 50 yıl gibi bir süre içinde yüzlerce meslektaşımızın belge almasına, eğitimine ve faaliyetini yürütmesine şahitlik edecek ve destek olacaktır” dedi.

 

 

Kastamonu Serbest Muhasebecive Mali Müşavirler Odası’nın Kuzeykent”te Belediye Konferans Salonu’nun hemen yanında hizmete giren yeni binasının açılışı dün düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Vali Avni Çakır, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Öz, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Başkanı Emre Kartaloğlu,AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak, KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, önceki dönem Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Belediye Meclisi üyesi ve işadamı Zeki Kebeci,TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, kamu kurumlarının yöneticileri ve STK temsilcileri katılım sağladı.

Binanın yapımında katkı sağlayanlara da açılışta teşekkür belgeleri katılımcılar tarafından verildi,

 

Yaşar Özdemir

Kastamonu Serbest Muhasebecive Mali Müşavirler Odası Başkanı Yaşar Özdemir açılış konuşmasında, “Bugün bizim için sıradan bir gün değil, bugün bizim gurur günümüz. Yeni hizmet binamız hem günümüze hem de yarınlarımıza hizmet edecek bir eğitim üssü olacak. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Müşavirler meslek hayatının başlangıç aşamasından, diploma alma sürecine, diploma alma sürecinden mesleğini icra etiği son güne kadar akademik olarak sürekli eğitimlere tabi tutulmakta ve ülke ekonomisine katkı sunmaya devam etmektedirler. Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz oda binamızın içinde aynı anda yaklaşık 150 kişinin eğitimini verebilecek ve onları geleceğe hazır hale getirecek dijital destekli salonlarımız mevcuttur. Bugün burada açılışını yapmakta olduğumuz hizmet binası inşallah bundan yaklaşık 50 yıl gibi bir süre içinde yüzlerce meslektaşımızın belge almasına, eğitimine ve faaliyetini yürütmesine şahitlik edecek ve destek olacaktır” dedi.

Emre Kartaloğlu

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu ise “Türkiye’de 77 Mali Müşavir Odası, 8 Yeminli Mali Müşavir Odası yaklaşık 120 bin meslek mensubu var. Yine yaklaşık 20 bin stajyer mali müşavir meslek mensubu adayıyla ülke ekonomimizi kayıt altına almaya, ülkede ekonomik faaliyetleri denetlemeye, kamu finansmanının kesintisiz sağlanmasına bugüne kadar çok ciddi katkı verdik bundan sonra da bu katkıyı vermeye devam edeceğiz. Burada yurdun dört bir tarafından oda başkanları, odaların kurul üyeleri, önceki dönem başkanları hep beraber 120 bin kişilik bu büyük aileyi temsil etmek amacıyla buradayız. 4 buçuk aylık çok kısa bir sürede bu binanın meslek camiasına kazandırılması çok değerli bir iş ve çok büyük bir özveriydi. Başta Oda Başkanı Yaşar Özdemir olmak üzere tüm oda kurulunun çalışanlarının hepsine teşekkür ediyorum. Yaşar Başkan ufak da bir veda konuşması yaptı aslında. 6 yıldır onunla beraber çalıştık, onunla beraber çalışmak çok güzeldi. Kendisine 6 yıllık görevi nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Biz çok büyük bir aileyiz, oda hizmet binamız sadece meslektaşa değil, aynı zamanda Kastamonulu tüm vatandaşlara da hizmet edecektir ”diye konuştu.

Mehmet Yurt

Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt da “Bundan kısa bir dönem önce, temelini attığımız odamızın bugün ise açılışını yapacağız. Zaman zaman başkanımız geldiği zaman da kendileri ile görüşmemiz oldu. Hakikaten binanın bitmesi yönünde çok çok ilgilendi. En sonunda da kendi ve ekibi olarak sizler de dahil olmak üzere bu binayı tamamlamış oldular. Kastamonu için gerçekten güzel bir adım oldu, ben başta başkanımız olmak üzere tüm emeği geçen herkesi kutluyorum, hayırlı olsun diyorum, saygılar sunuyorum” dedi.

Avni Çakır

Son konuşmayı yapan Vali Avni Çakır da, “Bundan bir iki ay önce, Yaşar Başkan binamızı açmayı planlıyoruz dediğinde çok şaşırmıştım. Çünkü geçtiğimiz yılın sonlarında bu binanın temeli atıldı, artı Kastamonu son 50-60 yılın en yoğun kış dönemi yaşandı. Neticede bu müthiş bir başarı, o yüzden bir başkanın ya da bir valinin veya bir idarecinin, nerede olursa olsun geriye bırakacağı en büyük gurur kaynaklarından bir tanesi de arkamızda olduğu gibi yeni bir tesisin, yapımından sonuna kadar yoğun bir çaba sarf ederek meslektaşlarımızın hizmetine sunmak. Dolayısıyla ben başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

Cengiz MUHZİROĞLU