Soba faciası

Kastamonu'da, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen bir kişi öldü, annesi tedavi altına alındı. ( Özgür Alantor - Anadolu Ajansı )
  • Bük Köyü’nde sobadan sızan gazdan zehirlenen 80 yaşındaki anne Seher Özmen yaşam savaşı verirken, kızı 55 yaşındaki Gülten Özmen ise tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Merkeze bağlı Bük  köyünde sobadan sızan karbonmonoksit gazı bir kişinin ölümüne yol açtı. Şeker Fabrikası’nın hemen karşısında yer alan Bük Köyü’nde Seher Özmen (80) ile kızı Gülten Özmen (55), evdeki sobayı yakarak uykuya daldı. Bir süre sonra eve gelen Özmen’in yakınları, evde halsiz yatar halde anne ve kızını buldu.

İhbar üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin tüm çabasına rağmen Gülten Özmen hayatını kaybederken, annesi Seher Özmen ise Kastamonu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yoğun bakım ünitesinde ilk müdahalesi yapılan Seher Özmen, daha sonra Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Anne Seher Özmen’in hayati tehlikesinin ise devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan, ihbar sonrası jandarma ekipleri, köyde incelemelerde bulundu. Cumhuriyet Savcısının ve Olay Yeri İnceleme ekiplerinin incelemesinin ardından Gülten Özmen’in cenazesi, Kastamonu Devlet Hastanesinin morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (İHA)