Şoförler Odası’nda Tiryakioğlu ile devam

Kastamonu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın genel kurulunda mevcut başkan Mehmet Tiryakioğlu, 1257 delegenin 982’sinin oy kullandığı seçimler sonucunda 630 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi. 9 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda diğer aday Salim Arpacıoğlu ise 343 oy aldı.

 

Kastamonu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın 2018 yılı genel kurulu dün Ünal Düğün Salonu’nda dün yapıldı.

Olağanüstü güvenlik önlemleri alınarak yapılan genel kurulda iki liste yarışarak mevcut başkan Mehmet Tiryakioğlu ile Salim Arpacıoğlu aday olarak seçime katıldı.

Seçimler sonucunda ise 1257 delegenin bulunduğu Kastamonu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın genel kurulunda 982 delege oy kullandı. 9 oy geçersiz sayılırken, mevcut başkan Mehmet Tiryakioğlu 630 oy aldı, Salim Arpacıoğlu ise 343 oy aldı.

Divan Başkanlığını Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Dursun Ergin’in yaptığı 1257 üyesi olan kongreye Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP İl Başkanı Hasan Baltacı, MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, eski AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, eski MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Muhtarlar, Partililer, Oda başka ve Yöneticileri ile üyeler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından düzenlenen kongrede gündem maddeleri görüşülerek oy birliğince kabul edildi.

Mehmet Tiryakioğlu başkanlığında yeniden oluşan Kastamonu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın yönetiminde Celal Kındı, Faruk İslamoğlu, Salih Parmaksızoğlu, Abdullah Tingiroğlu, Ahmet Bakırcıoğlu, Enver Kapucuoğlu, Hüseyin Köroğlu ve Yılmaz Ergin yer aldı. Denetim Kurulu asil üyeleri, Salih Karataş, Mehmet Dağlıoğlu ve Murat Kaya’dan oluştu.

MEHMET TİRYAKİOĞLU

Oy kullanma işlemi gerçekleşmeden önce gerçekleşen konuşmalarda mevcut başkan Mehmet Tiryakioğlu, odası ile ilgili çalışmalar hakkında açıklamalar yaptı ve “Kastamonu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf odasına 2001 yılında yönetim kurulu üyesi olarak girdim. 2001 yılından bu yana üyelerimize hizmet yarışı içinde görevimi devam ettiriyorum. 2008 yılında oda başkanımızın rahmetli olmasından sonra yönetim kurulu içinden başkan seçildim.2010 yılında tekrar göreve geldim. Hizmeti borç bildim gece gündüz 24 saat elimden geldiği kadar gücümün yettiği kadar hizmet vermeye çalıştım. 2014 yılında tekrar kurulumuz oldu 3 adayımız oldu ve yine göreve geldim. Hangi üyemiz geldi işi aksadı varsa söyleyin. Seçilmek aday olmak herkesin hakkıdır. Salim Arpacıoğlu’nu 1 hafta önce ziyaret ederek odamızın kuruluna davet ettik. Son 1 gün kala aday olduğunu söyledi. Allah hayırlı uğurlu etsin. Başkanı değerli üyelerimiz belirleyecek. Üyelerime inanıyorum, güveniyorum, özverili bir şekilde hizmet edeceğime söz veriyorum. Param pulum yok. Gönlüm var, üyelerim var. Allah’ın izniyle tekrar göreve geleceğime inanıyorum” dedi