Son ders Vali Avni Çakır’dan

Vali Çakır, kurumun memurları ile ilçe Özel İdare müdürlerine yönelik düzenlenen hizmetiçi eğitim programının kapanışında yaptığı konuşmada, “Özel İdaredevletin kırsaldaki sesi, sözü ve özü; kısaca devletle vatandaş arasındaki köprüdür. Bu köprü ne kadar sağlam olursa devletde, vatandaş da o kadar güvende olur.” dedi

 

İl Özel İdaresi’nde memur personel ve ilçe Özel İdare müdürlerine yönelik düzenlenen ve 1 Şubat’ta başlayan yılın ilk “Hizmetiçi eğitim programı”, Vali Avni Çakır’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Vali Avni Çakır,  İlçe özel İdare müdürlerine hitaben yaptığı programın son dersi niteliğindeki konuşmada; Özel İdare’nin, devletin kırsaldaki sesi, sözü, özü, kısaca devletle vatandaş arasındaki köprü olduğunu hatırlatıp şunları söyledi:

“Sizler yaptığınız görev itibari ile vatandaşın devletle arasındaki köprü görevini görmektesiniz. Bu köprü ne kadar sağlam olursa devletde, vatandaş da o kadar güvende olur. Bunun için başta iletişim olmak üzere her konuda temsil ettiğiniz devletinağırlığını, vakarını, müşfikliğini, adaletini, sevecenliğini, merhametini, yardımseverliğini vatandaşa hissettirmeniz gerekecektir.

Tüm Özel İdaremiz personelinepandemi süresince özellikle kırsal kesimde yoğunlaşan nüfus hareketleri sonucu artan istekleri, gece gündüz mesai mevhumu gözetmeksizin vatandaşın mağdur olmaması yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.”

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet de, sona eren eğitim programıyla ilgili şöyle konuştu:

“Bir haftadır devam eden hizmet içi eğitimin personelimize çok faydalı olduğuna ve çalışmalarımızda hukuk, iletişim ve tasarruf konusunda çok katkı sağlayacağına inanıyorum. Şunu unutmayalım; şehre kilometrelerce uzak evinden çıkarak yağmur çamur demeden sizlerin yanına gelen başta muhtarlarımız olmak üzere iş sahibi insanlara lütfen gönülden davranalım, yapıcı olmaya gayret edelim. En azından kendilerini evlerinde hissettirelim. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarım Genel Sekreter Yardımcım Halil İbrahim Sanık ve eğitmenlerimize verdikleri değerli katkıları için teşekkür ediyorum.

Hizmet içi eğitim çalışmalarımız yıl boyunca ihtiyaç duyulan konularda devam edecek, kurum çalışanlarımızın kendilerini geliştirme, yeni teknoloji, kanun, tüzük, yönetmelik değişikliklerine adaptasyonu sağlanacaktır.”