“Sorun değil çözüm üreteceğiz”

  • Cide’de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Hayrettin Dere, AK Parti İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. 3 Ekim’de yapılacak olan genel kurul öncesinde AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Nedim Çağdaş da geçtiğimiz günlerde aday olduğunu açıklamıştı. Her iki aday da aday olmalarındaki en büyük etkenin mevcut yönetimin başarısızlığı olduğunu söyledi ve “Partiyi kapalı tuttular. Gelenler kapıdan döndü” ifadelerini kullandı.

Cide’de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Hayrettin Dere, AK Parti İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

3 Ekim’de yapılacak olan genel kurul öncesinde AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Nedim Çağdaş da geçtiğimiz günlerde aday olduğunu açıklamıştı.

Cide’ye daha iyi hizmet vermek için aday olduğunu söyleyen Hayrettin Dere, “Sonradan partili olmadım, AK Parti kurulduğundan beri liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden devam ederek davasını davam saydım ve doğduğum ilçeme hizmet vermek için bu göreve talibim” dedi.

Aday olmasındaki en büyük etkeni mevcut ilçe yönetiminin başarısızlığına bağlayan Hayrettin Dere, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adaylığımı en çok tetikleyen AK Partili olmamdan daha fazla şu anki mevcut yönetimin başarısızlıkları ve partiyi Cide’de yok hükmüne kadar düşürdükleri içindir. Maalesef bire bir yaptığımız gözlemler ve vatandaşların bizlere birden çok ilettiği şikayetler sonrası bu göreve talip olmaya karar verdim.  31 Mart Yerel Seçimlerinde başarı gösteremeyen ve yaptıkları yanlış siyasetle belediyeyi kaybeden mevcut yönetim, ilerleyen süreçte partiyi Cide’de yok hükmüne kadar taşımıştır. Mevcut parti binasını herkesin kolayca iletişim noktasından kör bir alana taşıyan mevcut yönetim, bununla kalmamış, partimizin Cide’de  kuruluşundan itibaren hiç olmayan bir seyi yapmış ve parti binasını açmamıştır. Derdi sıkıntısı olup partiye gelen insanlar kapılardan geri dönmüş ve gönül verdikleri partilerine  küsmüşlerdir. Yine kurumlarla köprü olması için iktidarda olan partimize gelen muhtarlarımız muhatap alınmamış dertleri dinlenmemiştir. Yine Cide ve köyleri için hizmet veren STK temsilcileri mevcut başkan tarafından parti binası yerine kendi mobilya mağazasında ayak üstü ağırlanmış gereken ilgi gösterilmemiş ve küstürülmüşlerdir. Yine AK Partiye gönül vermiş ve kırılmış hiç bir üyesine geri kazanmak için uğraş vermeyen mevcut yönetim maalesef partimizi çok kötü bir duruma taşımıştır. Şunu söylemek isterim ki aynı yönetimle ısrar edilmesi halinde partimizin Cide’de hiçbir şekilde başarılı olma şansı yoktur. Bizlere görev verilmesi halinde sorun değil çözüm üretmek için var gücümüzle Cide’miz için çalışacağız. Bizlere görev  verilememesi durumunda ise yine görev verilen arkadaşımızın yanında yani partimizin ve davamızın yanında yer alacağız”

 

Mehmet SALMAN