Stadyuma giriş şartları belli oldu

TFF yönetimi 2021-2022 sezonunda oynanacak profesyonel müsabakalara stadyum kapasitelerinin yüzde 50’si oranında, localara ise tam kapasite ile seyirci alınmasına dair kararına istinaden TFF Sağlık Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile yaptığı istişareler sonucunda Seyircilerin Stadyumlara Giriş Şartlarını belirledi.

SÜPER LİG VE 1.LİG KRİTERLERİ

1- Seyircilerin stadyumlara girişleri, HES/Passolig entegrasyonu ile Passolig üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine Passolig’in ulaşmasına onam vermesi gerekmektedir.
2- HES uygulaması ile Kovid-19 aşıları kontrol edilen ve HES’in onay verdiği seyirciler stadyuma girebilirler.*
3- Aşı olmamış ve Kovid-19 geçirmemiş seyircilerin müsabaka gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekir.
4-Kovid-19 geçirmiş ancak müsabaka tarihi itibarı ile henüz aşı takvimini tamamlamamış seyirciler HES onayı ile stadyuma girebilirler.**
5
– Seyircilere yönelik HES uygulama sorgulamaları Süper Lig ve TFF 1’inci Lig için Passolig ile yapılacaktır.

2 VE 3.LİG KRİTERLERİ

Buna göre, temsilcimiz GMG Kastamonuspor’un mücadele ettiği TFF 2’nci Lig ile TFF 3’üncü Lig için seyircilerin stadyumlara alınması için gereken uygulamalar şu şekilde olacak:

1- Seyircilerin stadyumlara girişleri Süper Lig ve 1’inci Lig için belirlenen şartlar dahilinde ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES kodu kontrolü ile yapılır.
2- Aşı olmuş seyircilerin son aşı tarihlerini takip eden 14 günden sonra başlamak üzere 180 gün süre ile herhangi bir teste ihtiyaçları yoktur.
3-Kovid-19 geçirmiş seyircilerin 180 gün süre ile test yaptırmalarına gerek yoktur.