Stajyer avukatlar kurgusal duruşmada bölge ikincisi

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezi’nce bu yıl 7‘ncisi düzenlenen Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nda Kastamonu Barosu bölge ikincisi oldu.

Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nın ilk aşaması olan bölge elemeleri Ankara’da 7 ayrı mekanda eş zamanlı gerçekleştirildi.

Bölge elemelerinde 43 baronun stajyer takımları yarıştı. Batman, Şanlıurfa, Düzce, Tokat, Karabük, Kastamonu, Çorum, Van, Kocaeli, Edirne ve Kırıkkale Baro Başkanları da Ankara’ya geldi.

İki gün süren bölge elemelerinde Kocaeli, Manisa, Mersin, Nevşehir, Amasya, Ardahan ve Şanlıurfa barosu stajyer avukatları bölgelerinin birincisi oldu. Türkiye finali ise 5-6 Aralık’ta Ankara’da düzenlenecek.

Kastamonu Barosu stajyer avukatları bölge birinciliğinde çeyrek finalde Çorum Barosu’nu, yarıfinalde ise Trabzon Barosu’nu  eledi. Bölge finalinde Amasya Barosu ile karşılaşan stajyerlerimiz 73 puanla bölge ikincisi oldu. Amasya Barosu ise 76 puanla bölge şampiyonu oldu.

Kastamonu Barosu takımında stajyerler; Eda Büyükdemirci, Zübeyde Gazibeyoğlu, Özkan Yazkan, Zeynep Aybike Yazan ve Seda Çetin yer aldı.