STK ve yerel yönetimlerden BAKAN ATAĞI

Kastamonu, yeni kurulacak hükümette üye bulundurma beklentisinin karşılanması adına Hakkı Köylü’ye bakanlık verilmesi için siyasileri, yerel yönetimleri ve sivil toplum örgütleriyle birlikte harekete geçti.

Belediye Başkanı Babaş ve AKP İl Başkanı Uluay, birçok kesim temsilcisinin altına imza atacağı metni yarın Başbakan Davutoğlu’na sunacaklar ve ilimizin bakanlık beklentisini bizzat dile getirecekler.

İlimizdeki sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimler, kurulacak yeni hükümette, 4’üncü dönem TBMM’ye giren AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’ye bakanlık verilmesi için harekete geçti.

Hakkı Köylü’nün yeni kurulacak kabinede bakan olmasının talep edildiği ortak metni, ilimizdeki birçok sivil toplum örgütünün bugün imzalaması bekleniyor.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile AK Parti İl Başkanı Halil Uluay’ın, yerel yönetimler tarafından imza konulacak metinle birlikte sivil toplum örgütlerinin imzalarının yer alacağı dosyayı yarın Ankara’ya giderek, yeni hükümeti kuracak olan AK Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na sunmaları bekleniyor.