Suğla Yaylası için imzalar atıldı

Azdavay Belediyesi ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı arasında “Doğa Turizminde Marka; Azdavay Suğla Yaylası Projesi” sözleşmesi imzalandı.

KUZKA tarafından 2 milyon 65 bin liralık destek alacak olan projenin ilk aşamasının yaklaşık 5 milyon lira tutarında olduğunu söyleyen Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, “Bu proje gerçekleştiğinde bölgemiz, doğa turizmi için en nitelikli konaklama tesislerine kavuşmuş olacaktır. Proje içinde 49 Kır Evi, 250 kişi kapasiteli Kır Lokantası, 24 dönüm arazi üzerinde rekreasyon göleti, orman içi macera parkurları, her türlü spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, karavan ve çadır kamp alanları, eğitim amaçlı kayak pisti, konferans ve toplantı salonları, günübirlik piknik alanları ve yöreye ait doğal meyve ormanı bulunacak” dedi.

Başkan Civelek, açıklamasında ayrıca, “Bu güzel projenin ilçemize ve bölgemize kazandırılmasında emeği geçen başta Valimiz Yaşar Karadeniz olmak üzere, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç ile Dr. İsmail Menteş’e ve mesai arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.