Tam kapanma günlerinde Trafik Haftası

Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Trafik Haftası kapsamında dün Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı önünde çelenk sunma programı gerçekleştirildi.
İl Emniyet Müdür Yardımcısı Suat Özdemir tarafından Karayolu Trafik Güvenliği Tertip Komitesi çelengi Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı önüne konuldu. Ardından da saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.
Düzenlenen programa Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Karayolları 15’inci Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tiryaki, emniyet ve jandarma mensupları ile diğer görevliler katıldı.
BİLİNÇLENDİRME FAALİYETLERİ YAPILACAK
Bu yıl Korona Virüs (Kovid-19) pandemisi nedeni ile kısıtlı olarak kutlanacak olan Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Trafik Haftası etkinliklerinde trafik güvenliği ile ilgili bilgilendirici, bilinçlendirici radyo ve TV programları yapılacak. Ayrıca; trafik personellerince ev ziyaretleri yapılarak çocuklara yönelik “Evdeyim ama trafik kuralları aklımda”, “Emniyet kemerimi unutmam”, “Hatalı sürücüye kırmız düdük”, “Hedef yolda 0 (sıfır) can kaybı” mottoları işlenerek faaliyetler yürütülecek.
Cengiz MUHZİROĞLU