Taraftardan ‘BİRLİK’ çağrısı

“Birlik olursak bu işin altından kalkarız”

 Ortak bildiri yayımlayan taraftar grupları GMG Kastamonuspor’u yaşadığı zorlu süreçten kurtarmak için birlik çağrısında bulundu.

Kastamonuspor taraftar grupları GMG Kastamonuspor’u yaşadığı zorlu süreçten kurtarmak için birlik çağrısında bulundu.

Taraftar gruplarının ortak bildirisinde bu çağrı şöyle dile getirildi:

“Konumuz herkesin bildiği gibi: ‘Ne olacak bu Kastamonuspor’un hali?’ İnanın herkes gibi bizler de merak ediyoruz. Liglerin başlamasına az bir zaman kaldığını da iyi biliyor ve buradan yetkili kişilere 28 Ağustos’ta ilk karşılaşmamızı oynayacağımızı hatırlatıyoruz. Tabii ki ortada bir takım olursa o zaman oynayacağız. Hani diyorlar ya ‘Nerede bu taraftar grupları?’ Bizler iyi ya da kötü gün fark etmeksizin çocukluk aşkımız Kastamonuspor’un arkasındayız. Kimse merak etmesin.”

“CEFASINI DAHA ÇOK ÇEKTİK”

“Başarıya göre değil, fikstüre endeksli hayatı seçtik. Sefasını değil cefasını daha çok çektik. Bizlerin gecesi de, gündüzü de memleketimizin takımı Kastamonuspor’dur. Deplasman yollarında soğuğu, yağmuru yedik. Otobüsümüz bozuldu, yollarda harap olduk. Sevdamızı haykıracağız diye tutturup ailemizden uzak kalmayı göze aldık. Geç saatlerde evimize vardık. Kimisi işinden, kimisi okulundan mahrum kaldı. Ailemizle, arkadaşlarımızla geçireceğimiz hafta sonunu sadece kırmızı siyahı kuşanıp sevdamıza ayırdık.”

“BİRLİK OLURSAK BU İŞİN ALTINDAN KALKARIZ”

“Hayatımız Kastamonuspor olduysa bizim de söz hakkımız elbet var. Bu vesileyle de seslenmek istiyoruz. Gerçekler maalesef çok acıtıyor. İşin özeti ise gereken desteği göremedik ve yalnız bırakıldık. Ne olacağı belli olmayan bir yolda resmen kaderimize terk edildik. Bakalım kurtulabilecek miyiz? Şehrin dinamikleri, yetkilileri, kimler ‘Destek olacağız’, ‘Kulübün yanındayız’ diyorsa; memleketin değerine maddi ve manevi gereken desteği versin. Geldiğimiz yere geri gidersek, dönüşümüz hiç kolay olmayabilir. Tabii bizler düşsek de her zaman destekçisi oluruz. İnanın Kastamonuspor’u çok seviyoruz. Kimsenin de sevgisini sorgulamıyoruz. Herkes gibi baharı görmek istiyoruz, fakat kışı bir türlü atlatamıyoruz. Yöneticileri, siyasileri, işadamlarını, taraftarları, STK temsilcilerini ve bütün Kastamonu’yu zorlu süreçten kurtulmak için bir arada durmaya davet ediyoruz. Birlik olursak bu işin altından kalkarız.”