Tarihi hamam sanatın emrinde

Akademisyen sanatçılar Azimet Karaman, Bülent Salderay, Dilek Oğuzoğplu, Hüseyin Elmas, Meliha Yılmaz, Meltem Katrancı, Necmettin Yağcı ve Oğuz Yurttadur ile Geleneksel keçe sanatçısı Ahmet Aytaç’ın çalışmalarından oluşan “Sekiziz+Biriz” Plastik Sanatlar Sergisi, Saray Hamamı Kültür ve Sanat Merkezi’nde dün açıldı.
P2260828Gazi Eğitim Fakültesi, Resim İş Anabilim Dalı Öğretim Üyesi hemşerimiz Prof. Dr. Meliha Yılmaz sergiyle ilgili şunları söyledi: “Sekiziz grubu 2014 yılında kuruldu, bir grup arkadaşla oluşturduk. İlk sergimizi 2015 yılında Antalya Müzesi’nde açtık. 2016 yılında da İzmir resim heykel müzesinde yine Sekiziz + Biriz grubu olarak ikinci sergimizi gerçekleştirdik ve en son aldığımız bir kararla her sergimize bir sanatçıyı davet etmeyer karar verdik. Bu sergimizin davetli sanatçısı da Ahmet Aytaç Hoca oldu. Bu sergiyi yurdun çeşitli yerlerine götürmeyi de düşünüyoruz. Grubumuza dışarıdan çok talep oldu, biz ise sayıyı bozmamaya karar verdik. Sekiz olarak devam edeceğiz, ama her sergiye bir sanatçıyı da konuk sanatçı olarak çağıracağız diye de karar verdik.”
Vali Vekili Yaşar Karadeniz, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Belediye Başkanvekili Eşref Can, İ lÖzel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan’ın da açılışına katıldığı sergi 14 Mayıs’a kadar gezilebilecek.