Taşköprü Belediyesi’nden toplu açılış

Taşköprü Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projeler için “toplu açılış töreni” düzenlendi.

Cuma günü yapılan açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Abdullah Çatal, görevi süresince gerçekleştirilen hizmetleri sıraladı, açılışı yapılanmezbahane, cenaze hizmetleri binası, üç çocuk oyun parkı, ikinciçevreyolu bağlantı yolu,kız konukevi tadilat projesi, tarihi arasta ve Belediye önü sokak sağlıklaştırma projesi, Sümer mahallesi Kur’an kursu ve muhtarlık binasıhakkında bilgi verdi.

Daha sonra gerçekleşen protokol konuşmalarının ardından kurban kesimi ve İlçe Müftüsü Hasan Yozgat’ın yaptığı duanın ardından açılış kurdelesi kesildi.

Katılımcılara yemek ikramının yapıldığı programın ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar açılışı yapılan tesisleri gezdi.

Açılış programına Kastamonu Valisi Avni Çakır, MHP Genel Sekreter Yardımcısı İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal, MHP Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar, Kastamonu eski Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, MHP MYK üyeleri Yüksel Aydın, Hüseyin Edis, Davut Haskırış ve Çağrı Aci, ilçe belediye başkanları, mahalleve köy muhtarları, STK temsilcileri ileçok sayıda vatandaş katıldı.

Protokol üyeleri, açılış töreninin ardından,Taşköprülü iki şehit Murat Nar ve Muhammed Öztürk’ün kabirlerini ve şehitliği ziyaret ettiler.

MHP Heyeti’nden Taşköprü çıkartması

Programa katılmak üzere Taşköprü’ye gelen MHP heyeti ise ilk olarak Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ı makamında ziyaret etti. Başkan Çatal ise ilçe hakkında ve projeler hakkında partisinin heyetine bilgi verdi.

Sokak sağlıklaştırması tamamlanan tarihi çarşı arastasını da ziyaret edip esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden heyet, parti binasındaMHP İlçe Başkanı Mustafa Arabacı’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hamza Sefa YILMAZ