Taşköprü OSB’de çalışmalar tam gaz

Kastamonu Organize Sanayi Bölgeleri Müteşebbis heyeti toplantısı, Vali Yaşar Baradenizbaşkanlığında  telekonferans yöntemiyle yapıldı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Taşköprü Kaymakamı İbrahim Çenet,Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğüne yapılan ziyarete değindi ve “Sayın vekilimiz Metin Çelik’le yaptığımız ziyaret sonucunda Taşköprü OSB’ye 10 Milyon 500 Bin TL ödenek yollandı bu gelen ödenekle Taşköprü OSB’nin yağmur suyu, alt yapı, kanalizasyon, Parke ve yol çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlanacak ben buradan Sayın vekilimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

-Kargaz işe başlıyor

Daha önceden protokol imzalanan Kargaz doğalgaz firmasına ön ödemenin yapıldığını ifade eden Kaymakam İbrahim Çenet, ilgili firmanın İstanbul’dan ekiplerini Taşköprü’ye göndererek iş başı yapacağını ve 40 günlük süre içerisinde Taşköprü OSB’nin doğalgaz alt yapı çalışmalarının tamamlanacağı müjdesini verdi.

-Elektrik firması çalışmaya başladı

Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığında yapılan Taşköprü OSB Elektrik ihalesinin tamamlanarak yüklenici firmaya iş başı yaptırıldığını belirten Kaymakam Çenet, firmanın şu an aktif olarak çalıştığını elektrik trafo binasının tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.

“3 Firmaya Yer Tahsisi Yapıldı 3 Firma Beklemede”

Taşköprü OSB’de 3 firmaya yer tahsisi yapıldığını da ifade eden Kaymakam İbrahim Çenet; “Salkım Orman Ürünleri, Hisar Gıda, Burak Demir Mobilya firmalarına yer tahsislerimiz yapıldı. Ekol Kotrplak, Ongun Tekstil ve Anka Tekstil firmaları ise bekleme aşamasında” dedi Kaymakam Çenet, Taşköprü OSB’de toplam 23 parsel yer olduğunu da sözlerine ekledi.

İçmesuyu İl Özel İdaresinden

Taşköprü OSB’nin içmesuyu temini için sondaj çalışmalarının Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in talimatları doğrultusunda Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından yürütüldüğü ifade edildi. Taşköprü Kaymakamı İbrahim Çenet, yapılan sondajlar neticesinde suya ulaşıldığını 2. kuyu için sondaj çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Kaymakam İbrahim Çenet son olarak şunları ifade etti; “Yaşanan bu zorlu salgın sürecinde her şeye rağmen devletimiz çalışmalarını aralıksız sürdürmekte, bizlerde bu çalışmaları yakinen takip ediyoruz. Taşköprülü hemşehrilerimizden bu süreç içerisinde evde kalmalarını rica ederim. Tedbirler hayat kurtarıyor tedbiri elden bırakmayalım” dedi.

 

AKİF DOĞAN