Taşköprü ve Orman zirveyi bırakmıyor

Taşköprüspor

GMG 1.Amatör Futbol Ligi’nde 3.hafta karşılaşmaları hafta sonunda oynandı. 5 maçta toplam 27 golün atıldığı 3.hafta karşılaşmaları, bu sezonki en gollü hafta olarak kayıtlara geçti. Ligde ilk hafta 19, ikinci hafta ise 17 gol atılmıştı.
Üçüncü hafta maçlarının ardından 3’de 3 yaparak yoluna devam eden iki takım öne çıkıyor. Taşköprü İlçe Sahası’nda oynanan karşılaşmada Bozkurt Belediyespor’u 9-0 mağlup eden Taşköprüspor 3’de 3 yaptı ve liderliğini korudu. Emin Baydil Tesisleri’nde oynanan maçta ise Kastamonu Ormanspor ile Yurdum Gençlikspor takımları karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 1-0 kazanan Kastamonu Ormanspor’da 3’de 3 yaptı ve lideri takibini sürdürdü.
Haftanın en gollü maçı ise Seydiler’de oynandı.
Kastamonu Yolspor, Seydilerspor’u deplasmanda 8-2 mağlup etti ve zirveyi takibini sürdürdü. Kastamonu Hasan Doğan B Sahası’nda oynanan bir diğer karşılaşmada ise Devrekani Belediye Esnafspor ile Çatalzeytinspor takımları karşılaştı. Karşılaşmayı 4-0 kazanan Çatalzeytinspor puanını 6’ya yükseltti.
Cide İlçe Sahası’nda oynanan Cide Belediyespor-Tosyaspor karşılaşmasında ise gülen taraf Tosyaspor oldu. Rakibini 3-0 mağlup eden Tosyaspor, puanını 4 yaptı.
GMG 1.Amatör Futbol Ligi’nde 4hafta karşılaşmaları önümüzdeki hafta sonunda oynanacak. Lider Taşköprüspor, Çatalzeytin deplasmanında unvanını korumaya çalışacak. 6 puanlı Çatalzeytinspor ise rakibini mağlup ederek puanları eşitlemeyi hedefliyor.
Lig ikincisi Kastamonu Ormanspor ile üçüncü sıradaki Kastamonu Yolspor’da 4.haftada karşı karşıya gelecek. Kazananın büyük avantaj yakalayacağı, kaybedenin ise yara alacağı karşılaşma, haftanın seyir zevki en yüksek karşılaşmalarından birisi olmaya aday.
Hafta sonunda Yurdum Gençlikspor-Devrekani Belediye Esnafspor, Bozkurt Belediyespor-Cide Belediyespor ve Tosyaspor-Seydilerspor maçları oynanacak.