Taşköprü’de önlemler eksiksiz uygulanıyor

Taşköprü Belediyesi, koronavirüsekarşı alınan önlemler kapsamında kent genelinde dezenfekte çalışmalarını tüm cadde ve sokaklar, şehirlerarası otobüs terminali, sağlık ocakları ve hastane başta olmak üzere resmi kurumlarda aralıksız sürdürüyor.

Bunun yanı sıra, Belediye zabıta ekipleri de,İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgesi doğrultusunda lokanta ve pastanelerde masa ve sandalyelerin vatandaşların kullanmayacağı şekilde olması ve servislerin paket servis olacak şekilde yapılması kuralına uyumunu denetledi.

-65 yaş üstü vatandaşlara yardım eli

Belediye ayrıca, sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlara yardım elini uzattı. Gelen talepleri en hızlı şekilde karşılamaya çalışan 153 Hilal Masa Birimi, sokağa çıkamayan 65 yaş üstüyaşlı ve kronik hastalığı bulunanlarınmarket alışverişi ve diğer ihtiyaçlarını karşılayarak evlerine teslim ediyorlar.

Belediye Başkanı Abdullah Çatal, “Halkımızın sağlıklı bir ortamda hayatına devam edebilmesi için dezenfekte işlemlerimizi sürdüreceğiz. Toplu kullanım alanların da dezenfekte çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

 

Cemil ÖZCAN