Taşköprülü Müzeyyen silahlı saldırı kurbanı

İstanbul Bahçelievler’de meydana gelen olayda, uyuşturucu satıcısı olduğu iddia edilen kişinin, uzaklaştırıldığı sokağa gelerek açtığı ateş sonucu babasının yanında vurulan Taşköprülü Müzeyyen Telli hayatını kaybetti. Olayda Suriye uyruklu bir kişi de ağır şekilde yaralandı. 

Olay, önceki akşam saat 18.00 sıralarında İstanbul Bahçelievler Zafer Mahallesi Cengizhan Sokak’ta meydana geldi.

Habertürk’ün haberine göre, apartmanın bodrum katına kömür almak için inen Aysel Telli, torbacı diye tabir edilen uyuşturucu satıcısını görünce dışarıya çıkmasını istedi. Telli’nin sesini duyan ağabeyi Rıfat Telli de bodrum katına inerek dışarıya çıkardı. Birkaç dakika sonra olay yerine gelen zehir satıcıları Telli ailesinin üzerine kurşun yağdırdı.
Açılan ateş sonucu, zanlılarla tartışan Rıfat Telli’nin yanında bulunan 24 yaşındaki kızı Müzeyyen Telli ile komşusu Suriye uyruklu Muhammed Yusuf yaralandı.
Saldırganlar olay yerinden kaçarken yaralılar, ambulansla Bahçelievler Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan Müzeyyen Telli tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldıktan sonra sokak üzerinde incelemelerde bulundu. Polis ekipleri, güvenlik kamera görüntülerinden şüphelilerden birini kimliğini tespit ederken, olayla ilgili inceleme sürüyor.
Soruşturmanın devam etmesi sebebiyle ismi açıklanmayan şüphelinin, “uyuşturucu satıcılığı” ve “yağma” gibi birçok suçtan dosyasını bulunduğu ve yaşının küçük olması nedeniyle serbest bırakıldığı belirtildi.

“KALBİNDEN VURMUŞLAR”

10464379_729055513824180_8591202015135930836_n24 yaşındaki Müzeyyen Telli’nin cenazesi otopsi işlemlerinin ardından Adli Tıp Kurumu’ndan alındı. Genç kızın bir akrabası, “Spor salonunda çalışıyordu. Kömürlüğe bir kişinin uyuşturucu madde koyduğunu görmüş. ‘Ne koydunuz Oraya’ diye bağırmış. Bu sırada ağabeyi aşağı inmiş. Uyuşturucu satıcılarıyla aralarında kavga çıkmış. Uyuşturucu satıcıları tarafından biri tabancasını çekerek kızımız Müzeyyen’i kalbinden vurmuş. Polis yeteri kadar önlem almıyor” dedi.
Telli’nin ölümüyle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü, Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ortak çalışma başlattı. Yapılan soruşturmada mahalleye ateş açan saldırganların 6 kişi olduğu tespit edildi. Grupta bulunan bir kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin ateş açan kişi olmadığı öğrenildi. Polis diğer 5 kişiyi arıyor.

MAHALLELİ İSYANDA

Mahalle sakinleri, uyuşturucu satıcıların mahallede insanları tehdit ettiğini ve evlerini yaktığını söyleyerek yaşananlara isyan etti.
Olayı anlatan bir vatandaş, “Olay burada uyuşturucu satanlar yüzünden olmuş. Burada ne işin var deyip biraz kovalamış. Onlarda tekrar geri gelip sıkmışlar. Müzeyyen’in babası kovalamış buradan gidin diye. Onlarda taramışlar” dedi.
Hayatını kaybeden genç kızın çalıştığını ve kendi halinde iyi bir kız olduğunu söyleyen bir mahalle sakini ise “Fakir bir aile, kendi halinde bir insan. Kız çocuğu gidiyor çalışıyor geliyor. Aslında burada emniyetin zaafı var. bunlar buralarda yani. Bırakmamaları lazım” diye konuştu.
Uyuşturucu satıcılarının mahalleliyi tehdit ettiğini, molotof attığını ve evlerini yaktığını söyleyen bir mahalle sakini, “Mahalle 4 senedir bu şekilde maalesef. Bu sokaklar uyuşturucu satıcılarıyla dolu. Emniyeti arıyorsun o oradan sireni çalışıyor, diğerleri bu taraftan kaçıyor. Biz geçen gün mahalle olarak aşağıya indik. Artık devlet desin ki ya siz çözüm bulun ya biz bulalım. Tehdit ediyorlar. Ses bombası attılar, molotof attılar her şeyi yaptılar burada. İnsanlar taşınıp gitti burada kimisinin evini yaktılar en son olan da bu. Can kaybı olduğunda herkes geliyor. Demdeki bir can gitmesi gerekiyor. Yazık değil mi? O çocuğu ne zorluklarla yetiştirdiğini biz biliyoruz” şeklinde konuştu.
Can güvenliği olmadığını söyleyen bir başka mahalleli ise “Aşağıda adamlar köşe başlarında apaçık bonzai satıyorlar. Hiç kimse müdahale etmiyor. Polis geliyor ama 5 dakika sonra her şey eski haline dönüyor. Mahalleliyi tehdit ediyorlar. Her biri bir köşeyi tutmuş bir tanesine bir şey yapsan seni öldürürler orada. Can güvenliğin diye bir şey yok” ifadelerini kullandı.