Taşköprüspor’un hedefi BAL

Kastamonu 1. Amatör Küme’de son 2 sezonun şampiyonu Taşköprüspor, geride bıraktığımız haftada en yakın takipçisi Yolspor’u kendi sahasında 6-2 mağlup ederek bitime 3 hafta kala 5 puanlık avantajın sahibi oldu.

Şuana kadar oynadığı 15 karşılaşmanın 14’ünü kazanan Taşköprüspor’u n bu başarışı istatistiklere de yansıdı. Attığı 88 golle ligin en çok gol atan takımı olan Taşköprüspor, kalesinde gördüğü 14 gol ile ise ligin en az gol yiyen takımı…

Şampiyonluğa ulaştığı son 2 sezonda Bölgesel Amatör Lig (BAL) şansını Play-Out maçında İl Özel İdaresi KHS’ye kaptıran Taşköprü temsilcisi bu sezon BAL’a yükselmekte kararlı.

Bu başarısının tesadüf olmadığını ifade eden Kulüp Başkanı Aydın Ekici, “Sezonun bitimine 3 hafta kala kendi sahamızda en büyük rakibimiz Kastamonu Yolspor’u mağlup ederek şampiyonluk yolunda çok büyük mesafe kat ettik. Allah nasip ederse son 2 sezonda olduğu gibi bu sezonda Taşköprüspor olarak 1.Amatör Küme’de sezonu şampiyon olarak noktalayacağız. Kastamonu’nun en büyük ilçelerinden bir tanesi olan Taşköprü’nün bu başarısı tesadüf değildir. Şampiyon olmamız durumunda BAL’da ki temsilcimiz Özel İdare ile oynayacağımız Play-Out maçını da kazanarak ilçemizi BAL’da temsil etmek istiyoruz. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen Taşköprü Kaymakamı İbrahim Çenet’e, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’a ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan cefakar taraftarımıza teşekkür ederim” dedi.