TDH Kurucu Üyesi Karahasoğlu: “Halkın yeni umuduyuz”

Mustafa Sarıgül’ün kurduğu Türkiye Değişim Partisi’nin Kastamonulu Kurucu Üyesi Ender Karahasanoğlu, halkın yeni umudu olduklarını söyledi, “Türkiye Değişim Partisi, halkımızın yeni umududur. Tünelin ucundaki ışıktır. Dikeni battığı yerden biz çıkaracağız” dedi.

Karahasanoğlu, Sarıgül’ün partisini açıklama kararının ardından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“2007 yılından itibaren onurla ve gururla içinde bulunduğum ve İl Başkanlığını yürüttüğüm Sn. Mustafa Sarıgülliderliğindeki Türkiye Değişim Hareketimiz,Türkiye Değişim Partisi adı altında partileşmiştir. Partimizin Kurucu Genel Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül’dür.

Partimizin amblemi; Trakya ve Anadolu’yu simgeleyen iki kalp ve Avrupa’yla Asya’yı birleştirenyıldızdır.Hareketimizartıkbereketoldu.Partimizinbayrağıbugündenitibaren Türkiye’nin her yerinde sevgi ile dalgalanacaktır.

Türkiye Değişim Partisi olarak; biz bütün Türkiye’nin partisiyiz. Derdimiz kimsenin sofrasından pay almak değil. Derdimiz herkesin karnının doyacağı, herkesin mutlu olacağı vatan sofrası kurmaktır.Biz ne solun, ne de sağın bekçisiyiz. Sağ ve sol kavramları yıpranmıştır. Umudunu bitirmiştir. ‘Ben insanım’ diyen herkesle beraberiz.

Türkiye Değişim Partisi; hiçbir ideolojinin ya da ayrımcılığın sözcüsü değildir. Gülmeyen yüzleri güldürmek, kutuplaştırmaları sona erdirmek, ülkemizi zenginleştirmek için yola çıktık! Çiftçimizeksin,biçsin,yetiştirsin; malınıdeğerinden satsın,fabrikabacalar ıtütsün, işkapıları açılsın’ diye yola çıktık.

‘Gençlerimize ve kadınlarımıza her alanda öncelik olmazsa olmazımızdır’ diye yola çıktık. Halkımızın geleceğe umutla bakmasını sağlayacağız diye yola çıktık.

TürkiyeDeğişimPartisi,birçoksebepleayrıştırılmışbüyükTürkmilletiniaynıhedefte birleştirmek için geliyor

Türkiye Değişim Partisi, inançlarasaygılılaikliği,adaleti,üretimi,paylaşmayı,özgürlüklerive koşulsuz demokrasiyi öne çıkartmak için geliyor.

Türkiye Değişim Partisi, barışın, özgürlüğün, demokrasinin sesi olmak için geliyor. Türkiye Değişim Partisi, siyasette ezberleri bozmaya fark yaratmaya geliyor.

TürkiyeDeğişimPartisi,halkımızınyeniumududur.Tünelinucundakiışıktır. Dikeni battığı yerden biz çıkaracağız.

İnsanımız fakir, insanımız mutsuz, insanımız gelecekten umutsuz.

Pes etmeyin, ümidinizi kaybetmeyin. Söz; kalbimiz bütün Türkiye için atacak!

Sözveriyoruz;bayrağımızıvetoprağımızışahlandırmakiçinyetişmişkadrolarımızla elimizden gelen bütün çalışmayı yapacağız. Değişim başlıyor! Ülkemize hayırlı olsun.”