Teç-Sen: “Gün bir ve beraber olma günüdür”

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası’nın (Teç-Sen) Kastamonulu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaçakoğlu, İdlib’de yaşanan saldırıya sendikalarının tepkisini yaptığı açıklamayla dile getirdi.

Kaçakoğlu, açıklamasında, “Gün bir olma, beraber olma, birlikte aynı cephede, aynı şuur ve ruhta buluşma günüdür.Kimin hangi siyaset anlayışının, hangi fikri ve ideolojik akımın mensubu olduğunun bir önemi elbette kalmamıştır.” dedi.

“Önce ülkem ve milletim ilkesinde cesaretle kucaklaşmak mühim bir zorunluluktur” diyen Teç-Sen Genel Başkan Yardımcısı, açıklamasını şu ifadelerle noktaladı:

“Bütün Türk vatandaşlarının seferberlik ruhuyla yeni bir milli mücadele ortak paydasında kenetlenmeleri mukadderatımıza istikamet çizecek istiklal ve istikbal meselesidir.
Türkiye şehitlerine sahip çıkarak dökülen kanları yerde bırakmayacaktır.
Muzaffer Türk milleti, Allah’ın izniyle melaneti devirecek, hainleri yerle yeksan edecektir.
Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak Türkiye’nin egemenlik haklarının muhafazasıyla birlikte güvenlik ihtiyaçlarının fedakarlıkla karşılanacağına inanmakta kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine sonuna kadar güvenmektedir.
Biriz, diriyiz, hep birlikte güçlüyüz, aşılmaz son kaleyiz.
Yılgınlık yoktur, umutsuzluk yoktur, taviz ve teslimiyet söz konusu bile edilemeyecektir.
Vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmetler, gelen acı haberlerle yürekleri dağlanan annelere, babalara, eşlere, evlatlara sabırlar dilerim.”