“Tek derdimiz şehre yakışan kulüp olmak”

GMG Kastamonuspor As Başkanı Metehan Hamzaoğlu, tek dertlerinin Kastamonu’ya yakışır bir kulüp olabilmek olduğunu söyledi.

Kulüp kapısının herkese açık olduğunu ve şeffaf bir yapıyla kulübü yönetmeye çalıştıklarını söyleyen Metehan Hamzaoğlu, açıklamasında şunları söyledi:

“Valimizle birlikte kulübü nasıl kurtarırız diye mesai harcanıyor. Benim hatırladığım bu kadar işin içine giren valimiz olmamıştı. Bizde bunun sorumluluğu ile yeni sezon çalışmalarına başladık. Önceliğimiz maddi sorunları aşmak. Transfer yasağının açılması noktasında gelecek olan haberlere göre hareket edeceğiz ama biz transfer yasağı açılmayacakmış gibi yolumuza devam ediyoruz. Bu sezonun zor bir sene olduğunu bildiğimiz için alt yapıdan oyuncular yetiştiren, tecrübeli ve çalıştığı takımlarda belirli başarılar yakalamış Ekrem hocamızla anlaştık. Bu camiaya yakışır bir hoca olduğuna inanıyoruz. Bu sene belki zorluklarla geçecektir ama bu zorlukları birlikte atlatacağımızı düşünüyoruz. Şanslı bir kura çekilmiş gibi görünüyor ama ilerleyen günlerin ne getireceğini bilemiyoruz. İlerleyen günlerde sivrilecek takımlar olabilir. Biz kendi yolumuza bakıyoruz. Özellikle mali yapılarda şeffaf bir yapı oluşturmak istiyoruz. Hesap verebilir ve hatta kulübün internet sitesinde gelen ve giden paraların takip edilebileceği çizelge yayınlamak için çalışma başlatıyoruz. Biz Kastamonuspor’un bugüne kadar hizmet etmiş yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Lakin zaten durumlarla mücadele ederken kulağımıza gelen bazı şeyler canımızı sıkmıyor değil. Biz kimseyle hesaplaşmıyoruz. Bizim kapımız herkese açık. Her gelmek isteyene kapımız açık. Yeter ki biz kol kola girelim. Bizim tek derdimiz bu şehre yakışır bir kulüp ve takım olabilmektir.”