Teknik Direktör Ahmet Yıldırım: “Çıta yükseldi, kolay maç yok”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, geride kalan Uşakspor maçı ve cumartesi günü karşılaşacağımız Ankara Demirspor maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ligde oynadıkları maçlar içerisinde en iyi maça başlangıcı Uşakspor karşısında yaptıklarını söyleyen Ahmet Yıldırım, “İstekli ve arzulu takım vardı. Seyircinin diğer maçlara göre biraz daha çok olması, protokolün istediğimiz düzeyde olması; oyuncu bunların hepsini görüyor ve oyun başlangıcı da ona göre oldu. Erken gol bulduk, çok da güzel bir gol bulduk. Son 3 haftasını kazanan bir takıma karşı akıllı oynayıp farklı bir skora gittik. Oyuncularımıza ve bize yakışan buydu. Gelen taraflarımızı daha fazla çekebilmek amaçlı yakışan bir skor oldu. Herkes kendine yakışanı yaptı inşallah bu çıkış devam eder” dedi.

Ankara Demirspor maçı hakkında ise Yıldırım, “Deplasmanda oynayacağız, tecrübeli bir takım. Daha hazır takımlar. Sonuç olarak biz de bir hedef doğrultusunda gidiyoruz. Çıtayı yükselttik. Artık hiçbir maç kolay değil. İnşallah iyi bir sonuçla döneceğiz. Ankara Demir maçı zor” diye konuştu.

Maç trafiğinin yoğun olduğu bir döneme girdiklerini de söyleyen Ahmet Yıldırım, “Ankara Demirspor maçı sonrasında  önümüzdeki hafta içinde Türkiye Kupası’nda Erzincanspor ile karşılaşacağız. Tur atlamak istiyoruz. Ardından da Sivas gelecek, yine zor bir maç. 3 maç üst üste sıkışıyor. 3’ü de önemli maç. İyi ekiplerle oynayacağız. Zor periyot ama bunu daha önce de yaşadık zaten. Daha önceki yoğun maratondan 4’te 4 yaparak çıkmıştık bu sefer de inşallah 3’te 3 yaparak çıkacağız. Özgüvenimiz iyi, moral motivasyon iyi. İnşallah bozulmaz kazanmaya da devam ederiz” dedi.

İlyas Çakmak’ın durumu hakkında ise Yıldırım, “İlyas’ı normalde sakatlığından dolayı oynatmak istemiyordum. Kendisi de biz de bu maçta risk almak istedik. Çapraz bağlarında ödem vardı en ufak bir şeyde çaprazı koparabilirdi ona rağmen oynaması bizi sevindirdi. Kötü bir şey olsaydı İlyas futbolu bırakırdı bu kadar ince biz çizgide gitti. Sahadaki herkesin isteği arzusu vardı” şeklinde konuştu.