Teleferiğe iki teklif

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın Kale ile Saat Kulesi’ni gökyüzünden birbirine bağlamak için hayata geçirmeye hazırlandığı “Teleferik” projesinin ihalesi dün gerçekleştirildi.
Belediye Başkanlığı İhale Salonu’nda yapılan ihaleye 2 firma teklif verdi. Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın telklif dosyalarını bizzat açıp uygunluğunu kontrtol ettiği ihaleye Uluç Yatırım ve İnşaat Anonim Şirketi 7 milyon 200 bin TL, Grand Yapı Teleski Telesiej Teleferik Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ise 7 milyon 495 bin TL teklif verdi.
Projenin yaklaşık maliyetini 7 milyon 637 bin 696 TL olarak açıklayan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, projeyi kazanacak olan firmadan işi en kısa sürede tamamlamasını istedi.
Babaş bu projede en önemli konunun güvenlik olduğunu ve can güvenliğini ilgilendiren her tülrü işin azami dikkat istediğini kaydetti.
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUZKA) finansal açıdan desteklediği proje ihale şartnamesi gereği 240 gün içerisinde tamamlanacak. Proje kapsamında 1040 metre uzunluğunda 6 kişilik Sabit Kleminli Grup Gondol teleferik hattı kurulacak. Teleferik hattının iki ucuna inşa edilecek binalar Kastamonu mimarisine uygun çizgiler taşıyacak.