Teleferik projesine onay

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın Ankara temaslarından sevindirici haber geldi. Kastamonu Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Teleferik Projesi, Anıtlar Kurulu Ankara 1 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nun kararıyla onaylandı.
Geçtiğimiz haftalarda şehrimizi ziyaret eden Anıtlar Kurulu’nun üyeleri ve raportörleri tarafından incelenerek prensip onayı verilen Teleferik Projesi’nde mutlu sona ulaşıldı. 9 Milyon lira değerindeki proje, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın dün Anıtlar Kurulu’nda gerçekleştirdiği toplantının ardından resmen onaylandı.
Kastamonu’nun tarihini gün yüzüne çıkartmak için çalışmaların yoğunlaştığını söyleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Teleferik Projesi’ne vakit kaybetmeden başlayacaklarını söyledi ve “Kastamonu için tarihi bir gün yaşadık. İlimizin tarihi ve kültürünü canlanması adına çok önemli bir projenin onayını aldık. Tarihi ve kültürel fiziksel alt yapının oluşturulup canlı tutulabilmesi açısından Teleferik Projesi bizim için çok önemliydi. Bu proje ile Kastamonu Kalesi – Saat Kulesi – Seyrangah Tepesi – Bakırcılar Çarşısı – 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma alanı – Nasrullah Meydanı birbirine bağlanacak. Ayrıca Yardımcılar Otoparkı içerisine teleferik istasyonu kurulacak. Bu istasyonda inip binmeyi sağlayacak iki asansör yapılacak” dedi.

b